SUV czy bardziej jednak kompaktowy? No dobra, powiedzmy, że crossover. Wraz z wprowadzeniem Niro w 2016 roku Kia nie chciała ostatecznie się określić do której grupy zakwalifikować Niro. Nowa edycja, która została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Seulu (do 5 grudnia), nieco bardziej się określa w stronę SUV. We wnętrzu za to nowy model z Korei stał się bardziej cyfrowy. Do tego pojawią się napędy hybrydowe i w pełni elektryczne.

Kia Niro

Kia Niro

mat. prasowe

Czytaj więcej

Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy

Przód nowego Niro został radykalnie przeprojektowany. W ogóle już na pierwszy rzut oka widać, że to zupełnie nowa generacja. Projekt tylnych świateł jest nietypowy. Wąskich pasy świetlne umieszczone w słupkach D sięgają nie tylko linii dachu lekko na niego zachodząc, ale również dosyć mocno przechodzą na boki auta. Kolejną szczególną cechą nowego Niro jest dwukolorowe wykończenie nadwozia. Boczne elementy między tylnymi drzwiami a tylną klapą wyróżniają się od podstawowego odcienia czarnym wykończeniem.

Kia Niro

Kia Niro

mat. prasowe

Wewnątrz zmniejszono liczbę przycisków i fizycznych przełączników. Jak to obecnie modne wylądowały na dużym ekranie dotykowym, który łączy się z cyfrowym zestawem wskaźników. Według informacji podanych przez producenta we wnętrzu wykorzystano ekologiczne materiały, takie jak podsufitkę wykonaną ze z zużytych tapet czy obicia foteli wykonane z recyklingu. Panele drzwiowe pomalowano farbą, która nie zawiera benzenu, toluenu i ksylenu. We wnętrzu Kia obiecuje pasażerom więcej przestrzeni i komfortu.

Kia Niro

Kia Niro

mat. prasowe

W przyszłym roku, podobnie jak poprzednio, nowe Niro będzie dostępne z napędami hybrydowymi, hybrydowymi typu plug-in i w wersji elektrycznej. Kia nie podała jeszcze żadnych szczegółów technicznych nowego modelu. Nowe Niro pojawi się w salonach w przyszłym roku.

Kia Niro

Kia Niro

mat. prasowe