Oprócz zmodyfikowanego przedniego pasa nadwozia ID.5, karoseria o długości 4,60 m wizualnie stawia na własne akcenty jak np. opadająca linia dachu czy niewielki tylny spojler. Nowy model jest o około 2 cm niższy i niemal tyle samo dłuższy. Bagażnik jest nieco większy niż w ID.4 - ma 549 litrów pojemności (ID.4 - 543 l). Po złożeniu tylnego oparcie powierzchnia bagażowa jest w obydwu modelach identyczna - 1575 litrów schowków.

Volkswagen ID.5

Volkswagen ID.5

mat. prasowe

Początkowo oferowane będą dwie wersje napędu: z silnikiem o mocy 204 KM oraz topowy model GTX o mocy 299 KM i napędem na dwie osie. GTX osiąga prędkość maksymalną 180 km/h, dwa słabsze modele rozpędzają się do 160 km/h. We wszystkich wersjach do magazynowania energii wykorzystywany jest akumulator o pojemności 77 kWh, który powinien zapewnić zasięg do 520 km. To wartości nieco wyższe niż w porównywalnych modelach ID4, co wynika głównie z minimalne mniejszych oporów powietrza stawianych przez nadwozie coupe.

Volkswagen ID.5

Volkswagen ID.5

mat. prasowe

Czytaj więcej

Herbert Diess, prezes Grupy Volkswagena nadal pod obstrzałem

Ładować ID.5 można maksymalnie z mocą do 135 kW czyli moc jest nieco wyższa niż w przypadku innych modeli ID, które mogą przetwarzać maksymalnie 125 kW. Według producenta w ten sposób zasięg około 300 km można uzyskać w pół godziny. Jako jeden z pierwszych Volkswagenów, ID.5 jest przystosowany do ładowania dwukierunkowego, dzięki czemu w przyszłości może również oddawać energię do sieci domowej i tym samym pełnić funkcję np. bufora dla systemu fotowoltaicznego.

Volkswagen ID.5

Volkswagen ID.5

mat. prasowe

Polskich ceny ID.5 póki co nie ma. Na rynku niemieckim SUV coupe startuje od 47 400 euro i kosztuje nieco więcej niż porównywalny ID4. Zamówienia rozpoczną się w połowie listopada, a dostawy nowego elektryka odbędą się wiosną przyszłego roku.

Volkswagen ID.5

Volkswagen ID.5

mat. prasowe

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ
Volkswagen ID.5

Volkswagen ID.5

mat. prasowe

Czytaj więcej

Volkswagen Caddy Life: Najlepszy polski samochód