Pionier modeli hybrydowch – Toyota Prius – doczekała swojego końca. Przynajmniej na niemieckim rynku, na którym tego modelu nie można już zamówić.

Po około dwóch dekadach Toyota wycofała z niemieckiego rynku hybrydowego pioniera – Priusa. W ofercie pozostaje tylko wariant PHEV z akumulatorem doładowywanym zewnętrznie. Koniec dla Priusa nadszedł w fazie, w której hybrydy zaczeły na rynku niemieckim znacznie lepiej się sprzedawać. Tylko w czerwcu sprzedano tam około 20 000 samochodów z technologią napędu hybrydowego, co stanowi około 9 proc udziału w rynku (bez hybryd plug-in). Jednak Prius nie korzystał z tego hybrydowego trendu. W czerwcu zdecydowało się na ten model tylko 24 klientów, a od początku roku sprzedano w sumie 268 egzemplarzy.

CZYTAJ DALEJ: Toyota prezentuje ceny nowego Yarisa

Głównym powodem braku popularności jest duża konkurencja wewnętrzna Toyoty. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2019 roku Corolli, modeli RAV4 i C-HR oraz Yarisa w wersji hybrydowej każdy z nich był bardziej popularny od Priusa. W czerwcu Toyota w Niemczech sprzedał prawie 2700 pozostałych modeli hybrydowych, a od początku roku to niemal 18 000 samochodów.

Jednak w innych krajach europejskich klienci pokochali Priusa. W swoich najlepszych latach sprzedawano ponad 40 000 aut rocznie. Obecnie, mimo silnej wewnętrznej i nie tylko konkurencji sprzedaż utrzymuje się na poziomie około 10 000 samochodów w skali roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ta Toyota sprzedaje się w Polsce najlepiej ze wszystkich krajów europejskich

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tesla pozwana na 2 miliardy dolarów

Amerykańska firma Nikola Motor pozwała Teslę na niebotyczną kwotę dwóch miliardów dolarów. Powodem ma ...

Coraz mniej chętnych na ciężarówki i autobusy

Rynek samochodów użytkowych systematycznie słabnie. W Polsce szybciej niż w większości państw UE. W ...

Rekordowy wynajem firmowych aut

Z usług kierowanych jeszcze nie tak dawno do dużych flot coraz częściej korzystają małe ...

Polska premiera najważniejszego modelu Volkswagena

Elektryczny Volkswagen ID.3 zadebiutował podczas kongresu Impact Mobility rEVolution'19 w Katowicach. To najważniejszy model ...

Audi e-tron najpopularniejszym autem w Norwegii

Kraje skandynawskie to kolebka samochodów elektrycznych. W styczniu 2020 roku, w Norwegii, zarejestrowano ich ...

Lexus najbardziej niezawodną marką w Europie wg. Euroconsumers

Organizacje stowarzyszone w grupie Euroconsumers opublikowały wyniki corocznego badania niezawodności samochodów oraz satysfakcji klientów. ...