Pionier modeli hybrydowch – Toyota Prius – doczekała swojego końca. Przynajmniej na niemieckim rynku, na którym tego modelu nie można już zamówić.

Po około dwóch dekadach Toyota wycofała z niemieckiego rynku hybrydowego pioniera – Priusa. W ofercie pozostaje tylko wariant PHEV z akumulatorem doładowywanym zewnętrznie. Koniec dla Priusa nadszedł w fazie, w której hybrydy zaczeły na rynku niemieckim znacznie lepiej się sprzedawać. Tylko w czerwcu sprzedano tam około 20 000 samochodów z technologią napędu hybrydowego, co stanowi około 9 proc udziału w rynku (bez hybryd plug-in). Jednak Prius nie korzystał z tego hybrydowego trendu. W czerwcu zdecydowało się na ten model tylko 24 klientów, a od początku roku sprzedano w sumie 268 egzemplarzy.

CZYTAJ DALEJ: Toyota prezentuje ceny nowego Yarisa

Głównym powodem braku popularności jest duża konkurencja wewnętrzna Toyoty. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2019 roku Corolli, modeli RAV4 i C-HR oraz Yarisa w wersji hybrydowej każdy z nich był bardziej popularny od Priusa. W czerwcu Toyota w Niemczech sprzedał prawie 2700 pozostałych modeli hybrydowych, a od początku roku to niemal 18 000 samochodów.

Jednak w innych krajach europejskich klienci pokochali Priusa. W swoich najlepszych latach sprzedawano ponad 40 000 aut rocznie. Obecnie, mimo silnej wewnętrznej i nie tylko konkurencji sprzedaż utrzymuje się na poziomie około 10 000 samochodów w skali roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ta Toyota sprzedaje się w Polsce najlepiej ze wszystkich krajów europejskich

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo S60: Szwedzka niania z temperamentem

Pierwsze wrażenie po uruchomieniu silnika Volvo S60? Jak cicho… Potem słychać jeszcze opony toczące ...

Polacy kupują coraz droższe samochody

Zgodnie z ostatnim raportem opublikowanym przez IBRM Samar, średnia cena nowego samochodu w Polsce ...

Pierwsza w Polsce stacja dla samochodów elektrycznych

Ekoen – tak nazywa się pierwsza stacja przeznaczona wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Posiada ona ...

Jak otworzyć zamek bez klucza?

Zamek do drzwi to jeden z podstawowych elementów ich wyposażenia, nad którego funkcjonowaniem na ...

BEZPIECZNA JAZDA: Postaraj się być dobrym kierowcą

Większość osób prowadzących pojazdy uważa się za mistrzów kierownicy. Tyle, że prawdziwi mistrzowie nie ...

Pojawi się pięć nowych znaków drogowych

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad rozporządzeniem dotyczącym znaków i sygnałów drogowych. Oznacza to, ...