Volkswagen zaprezentuje na salonie samochodowym w Los Angeles koncepcyjny model o nazwie ID. Space Vizzion. Auto, które ma pojawić się w seryjnej produkcji i będzie czymś w rodzaju Passata Kombi przyszłości.

Volkswagen ID. Space Vizzion.

W Wolfsburgu ID. Space Vizzion określany jest przydomkiem „kombi jutra”. Wersja produkcyjna będzie oparta na modularnej, elektrycznej platformie (MEB) i powinna mieć zasięg wynoszący 590 kilometrów WLTP. Volkswagen we wnętrzu ma mieć intuicyjną koncepcję obsługi, cyfrowymi zegary i zrównoważone ekologicznie materiały np sztuczna skóra, która pochodzi częściowo z pozostałości po produkcji soku jabłkowego. Wnętrze koncepcyjnego ID. Space Vizzion jest wyposażone w cztery indywidualnie kubełkowe fotele i szeroką konsolę środkową.

Wszystko wygląda na to, że kombi jako typ nadwozia w przyszłości nie zniknie. Pierwsze rysunki Space Vizzion prezentują sylwetkę jako typowego przedstawiciela tego gatunku. Bagażnik ma mieć pojemność wynoszącą 565 litrów, a karoseria niecałe pięć metrów długości.

Volkswagen podkreśla, że ten model nie jest kwestią dalekiej przyszłości. Wersja produkcyjna jest planowana na koniec 2021 roku i ma być dostępna w różnych wersjach w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. Po wprowadzeniu ID.3 jako elektrycznego golfa, Volkswagen wprowadzi również inne swoje bestsellery jako elektryczne modele ID. ID.Crozz, który zostanie wprowadzony pod koniec 2021 roku to nic innego jak elektryczny Tiguan. Opiywany elektryczny Passat pojawi się koniec 2021 roku, a rok później VW ID. Buzz jako VW serii T.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystko co wiemy o nowym Volkswagenie Golfie VIII

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Premiery 2019 | BMW: Rok mocy

Zapowiada się bardzo pracowity rok dla BMW. W roku 2019 pojawi się kilka modernizacji, ...

Stolicą unijnej motoryzacji jest Luksemburg

Największa w UE liczba samochodów osobowych jeździ w Niemczech, najstarszymi autami poruszają się Litwini, ...

Toyota sprzedała w 2019 roku ponad pół miliona hybryd w Europie

Toyota świętuje dobrą sprzedaż w Europie. Sprzedało się więcej hybryd, a najpopularniejszym modelem w ...

Bugatti Chiron: Nowy rekord świata! Prawie 500 km/h

Lekko zmodyfikowany Bugatti Chiron po raz pierwszy raz przekroczył barierę 300 mil na godzinę. ...

Karl Thomas Neumann

Prezes Opla zrezygnuje

Karl Thomas Neumann, jeden z najskuteczniejszych menedżerów w europejskiej motoryzacji, nie będzie prezesem Opla. ...

Ford Transit Smart Energy Concept: Maksymalna oszczędność

Ford na bazie modelu Transit zaprezentował elektryczny minibus, który oferuje wiele energooszczędnych rozwiązań. Ford ...