Aktualizacja: 29.09.2023 13:36 Publikacja: 06.09.2019 14:56
Chiński konglomerat Geely Holding jest na zaawansowanym etapie rozmów z bankami o debiucie giełdowym Volvo Cars. Ma to nastąpić za kilka tygodni.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet rok – tyle trzeba czekać na nowe auto z powodu wyhamowania produkcji w fabrykach przez brak półprzewodników. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć problem: samochód przedkontraktowy.
Średnia katalogowa cena modeli z segmentu C wzrosła od 2002 do 2020 roku o około 63 procent. W 2002 roku za VW Golfa, Forda Focusa i inne auta w tej klasie płacono średnio 18 400 euro, w zeszłym roku było to prawie 30 000 euro.
Wzrost sprzedaży w tempie trzycyfrowym, nowy dyrektor generalny, przetasowania miejsc produkcji i oczyszczenie z zarzutów dotyczących nieprawidłowości we współpracy z Daimlerem.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Związek Dealerów Samochodów poinformował o wysłaniu pisma do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie niekorzystnego dla dealerów projektu nowelizacji regulacji prawnych związanych z naprawami i wymianami wadliwych towarów. Jeżeli nie zostanie on zmieniony, może być powodem wielu problemów i strat finansowych.
Państwowy ubezpieczyciel stosuje nieuczciwe praktyki – twierdzą organizacje branżowe. PZU zaniżając odszkodowania doprowadzała do rynkowego precedensu. Czy UOKiK podejmie jakieś działania?
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Spółka ElectroMobility Poland wygrała przetarg i zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha pod budowę fabryki aut elektrycznych. To ważny krok w kierunku urzeczywistnienia planów powstania polskiego auta elektrycznego.
– Potrzebuję nowych wyzwań, a ta branża mi je zapewnia. Odnalazłam się w niej – mówi Joanna Podkowa, kierowniczka kategorii zakupów bezpośrednich w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Joannie.
– Pomyślałem, że fajnie byłoby wrócić do Polski i oddać swoją duszę polskiemu projektowi – mówi Paweł Sojka, kierownik ds. jakości w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Pawłowi.
- Oxford przyciąga ambitne osoby, tym się wyróżnia. Zbudowałam tam mocne kontakty – mówi Małgorzata Wojtala, ekspertka ds. baterii wysokiego napięcia w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Małgorzacie.
– Pojawiają się pytania, dlaczego mielibyśmy iść w elektromobilność. To tak, jakby pytać 10 lat temu, czy warto iść w IT – mówi Piotr Dominik, kierownikiem ds. strategii marki w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Piotrowi.
Niemiecka firma Lühmann, dostawca paliw syntetycznych, kwestionuje decyzję UE dotyczącą wprowadzenia wyłącznie bezemisyjnych pojazdów od 2035 roku. To pierwszy przypadek, kiedy prywatne przedsiębiorstwo zdecydowało się zakwestionować decyzję komisji Europejskiej dotyczącą wycofania ze sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi.
To SUV, ale mimo że ma napęd na cztery koła, nie pojedziesz nim nigdy w teren. Za to wygrasz każdy sprint spod świateł, zabierzesz sześć osób i pograsz w grę podczas ładowania baterii.
Kim jest dr hab. Dariusz Rogut, że nie pełniąc wcześniej żadnego kierowniczego stanowiska na uczelniach, został wybrany na pierwszego rektora nowo powołanej uczelni arbitralną decyzją ministra Przemysława Czarnka?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu przekonywał, że Ukraina powinna zostać członkiem NATO co zagwarantuje, jak mówił, trwały pokój w Europie.
Carolina, imigrantka z Wenezueli, czekająca na granicy Meksyku z USA, w mieście Reynosa na możliwość wjazdu do USA, została uprowadzona i zgwałcona - pisze Reuters, powołując się na relację kobiety i jej prawnika.
Orlen SA zasilił budżet państwa kwotą niemal 4,4 mld zł z tytułu CIT za miniony rok. Tym samym stał się pod tym względem niekwestionowanym liderem.
Obowiązuje już znowelizowana ustawa o ubezpieczeniach gwarantowanych przez Skarb Państwa, która umożliwia KUKE ponownie obejmowanie ochroną inwestycji polskich firm na Ukrainie, pomimo że trwa tam wojna.
Zaostrzenie kursu polskiego rządu wobec Ukrainy popiera blisko połowa Polaków - sondaż IBRIS dla „Rzeczpospolitej” i RMF.
Iga Świątek przegrała 2:6, 6:2, 4:6 z Wieroniką Kudiermietową i odpadła z turnieju WTA 500 w Tokio. To był jeden z najsłabszych meczów Polki w tym sezonie. Teraz czeka na nią Pekin.
Napływ funduszy z UE w stosunku do PKB Polski jest coraz mniejszy, ale to nie oznacza, że maleje ich znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki – mówi Andrzej Halesiak, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
Marka MiuMiu wywołała burzę w świecie mody. Na pokazie podczas Paris Fashion Week aktorka Emma Corrin zaprezentowała cekinowe majtki z najnowszej kolekcji. Nie tylko ich cena budzi kontrowersje. Pojawiają się pytania o to, czy "naked fashion" nie poszło za daleko.
Spółki rozwiązują umowę z Deloitte Audyt. To pokłosie decyzji Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego, o której poinformowała „Rzeczpospolita”.
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 4-letniego Leona. W sierpniu 2022 r. chłopczyk wpadł do wrzątku, lecz jego matka oraz jej partner nie wezwali pogotowia. Gdy po kilku dniach dziecko zmarło, zakopali jego ciało w lesie.
„Odbieram to jako ewidentne uderzenie w Kościół, a w tym w duchowieństwo i wiernych, by poniżyć jego pozycję, zadania i misję” - napisał w wydanym oświadczeniu ks. Tomasz Z. z Dąbrowy Górniczej, w którego mieszkaniu doszło do orgii z udziałem męskiej prostytutki. Duchowny zwrócił uwagę „jaka jest definicja orgii”.
Biskup sosnowiecki zapowiada surowe kary wobec księdza, który urządził homoseksualną orgię. Grozi mu nawet wydalenie ze stanu kapłańskiego, ale to ostateczność.
Importerzy ciężarówek mówią o bankrutujących przewoźnikach, gospodarka spowalnia, a klienci nie chcą kupować, tymczasem są spółki z branży transportowej, które płacą dywidendę.
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta poinformował, że dzięki staraniom jego resortu zwiększony został przyszłoroczny budżet na wynagrodzenia adwokatów i radców prawnych świadczących taką pomoc z urzędu.
W dużym badaniu kohortowym zmierzono, jak często kobiety zgłaszały krwawienie po przyjęciu szczepionek przeciwko COVID-19.
Nagłe zmiany legislacyjne zmuszają inwestora do planowania inwestycji od zera. Koszty szybują.
Z najnowszego raportu firmy Stada wynika, że Polacy śpią się coraz gorzej. Co spędza nam sen z powiek? Mamy też jeden z najniższych w Europie wskaźników dobrego zdrowia psychicznego.
W tym tygodniu naprawdę jest z czego wybierać. Szczególnie polecam filmy „Doppelgänger. Sobowtór” Jana Holoubka, powrót duńskiego mistrza Larsa von Triera czyli trzecią część „Królestwa”. A dla młodych widzów „Neneh gwiazda baletu”
Rosja "aktywnie i stale" zakłóca sygnał GPS statków na wodach terytorialnych Rumunii, co stwarza zagrożenie kolizji jednostek nawodnych - oświadczył szef Sztabu Generalnego Rumunii, gen. Daniel Peterscu.
Inflacja we wrześniu spadła do 8,2 proc. rocznie z 10,1 proc. w sierpniu. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych zmalały najbardziej od niemal ośmiu lat. Ale okres wyraźnego hamowania inflacji dobiega końca.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą inwestycje infrastrukturalne w całej Polsce. Z wartego ponad 79 mld złotych Krajowego Programu Kolejowego (KPK) do 2023 r. spółka zrealizowała prace na ponad 60 mld złotych. Wykorzystane środki oznaczają konkretne korzyści – szybsze podróże w aglomeracji i między regionami, dostępniejsze w całym kraju stacje i przystanki, wzrost bezpieczeństwa na torach i drogach, lepsze warunki do przewozu towarów.
Precedensowe pytania prejudycjalne w sprawie upolitycznienia polskiej prokuratury zadały unijnemu Trybunałowi Sprawiedliwości sądy w Słupsku i Włocławku.
Z upływem lat zaczynamy coraz lepiej rozumieć, że los dał nam tę postać, która jest niczym innym jak lustrzanym odbiciem, esencją polskości. Żywą ilustracją powikłanych polskich losów. Naszym narodowym „za, a nawet przeciw”. I wciąż Lecha Wałęsy słuchamy, choć właśnie skończył 80 lat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas