Aktualizacja: 20.03.2025 01:38 Publikacja: 23.05.2024 11:14
Ekspert kontra sztuczna inteligencja - kto lepiej doradzi przy zakupie auta
Foto: mat. prasowe
Przygotowane zostały następujące założenia. Kupujący poszukuje samochodu dla swojej rodziny (2+1), głównie do jazdy miejskiej ze sporadycznymi urlopowymi wypadami za miasto. Preferuje SUV-y i pokonuje dziennie około 50-80 kilometrów. Zależy mu na ekonomicznym aucie, które jednocześnie nie zawiedzie pod względem mocy silnika. Kupujący znalazł aukcję Mercedesa GLA-Class z 2016 roku sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych. Auto prezentuje się ciekawie. Zakupił raport VIN, lecz wciąż nie jest pewny, czy powinien go nabyć, czy też poszukać innego modelu. Z tego względu przyda mu się fachowa pomoc. Pierwsze pytanie dotyczyło podstawowych informacji, takich jak model, rocznik i przebieg. W tej kwestii zarówno ekspert, jak i sztuczna inteligencja zgodzili się, że na podstawie tak ograniczonych danych trudno wydać jednoznaczną opinię. Ekspert z portalu autobaza.pl: - Ocena wartości na podstawie podstawowych danych jest trudna. Konieczne jest zebranie większej ilości informacji. Chat GPT: "Decyzja o zakupie samochodu na podstawie podstawowych danych jest ograniczona. Kupujący powinien dokładnie zbadać stan techniczny pojazdu, historię serwisową i wyniki przeglądu technicznego."
Na niemieckich drogach jest ustawionych około 20–25 mln znaków drogowych. Sprawdzamy, który z nich jest najrzadziej stosowany. Rekordzista jest ustawiony tylko w 13 egzemplarzach.
Dzięki systemowi o nazwie „God’s Eye” (oko Boga) chiński producent samochodów BYD chce udostępnić zaawansowane systemy wspomagania szerszemu gronu odbiorców.
Niemiecka firma ZF wymyśliła nową poduszkę powietrzną. Active Heel Airbag to ochronna poduszka powietrzna dla stóp. Ten airbag ma za zadanie zmniejszyć ryzyko obrażeń w okolicy dolnej części kończyn.
Zaawansowany technologicznie podgrzewacz zapobiega osadzaniu się lodu na soczewkach reflektorów – to pierwsze tego typu rozwiązanie, które teraz zostało objęte patentem przez amerykańską firmę Rivian produkującą elektryczne SUV-y i pickupy.
Asfalt, który sam naprawia pęknięcia. Brzmi jak wymysł twórców filmów science-fiction. Nic bardziej mylnego. Brytyjczycy dowiedli, że ich nowy materiał potrafi zamykać mikropęknięcia na swojej powierzchni w ciągu … godziny!
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Prawie każdy samochód ma na przedniej szybie czarną obwódkę z małymi czarnymi kropkami. Ale czy wiesz w jakiemu celu zostały tam umieszczone?
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Luty 2025 roku przyniósł zastopowanie długotrwałego, trwającego nieprzerwanie przez 19 miesięcy wzrostu importu używanych samochodów.
Chcę, żeby za pięć lat, kiedy ktoś zapyta przechodnia na ulicy, co to jest BYD, ta osoba odpowiedziała: to firma europejska. I żebyśmy byli tu postrzegani jako firma technologiczna. Wtedy będę szczęśliwa – mówi Stella Li, wiceprezes chińskiej BYD Co. Ltd.
Akcje chińskiego koncernu BYD zyskiwały we wtorek na giełdzie w Hongkongu nawet 11 proc. Spółka ogłosiła, że ma technologię ultraszybkiego ładowania samochodów elektrycznych.
Grupa Stellantis złożyła w USA zaskakujący wniosek patentowy. Chodzi o układ wydechowy do samochodów elektrycznych.
Przemysł samochodowy ma poprawić konkurencyjność, zwłaszcza wobec Chin. Największe ugrupowanie w europarlamencie domaga się cofnięcia zakazu sprzedaży aut spalinowych po 2035 r.
Polski rynek motoryzacyjny przechodzi dynamiczne zmiany, a liczba rejestracji pojazdów niskoemisyjnych bije kolejne rekordy. W 2024 roku liczba nowo zarejestrowanych samochodów hybrydowych wzrosła o 34,63%, osiągając 197 951 sztuk, podczas gdy rejestracje pojazdów elektrycznych wyniosły 23 445 sztuk, notując niewielki spadek o 1,69% względem 2023 roku.
Elektryfikacja transportu wymaga sporych inwestycji. Producenci sięgają do kieszeni przewoźników.
Państwo dofinansowuje budowę ładowarek, sieci zasilających oraz zakup elektrycznych ciężarówek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas