Wypowiedzenie umowy importerskiej przez Jaguara Land Rovera spółce zależnej British Automotive Holding, ma swój ciąg dalszy. Teraz brytyjsko-hinduski koncern zażądał niezwłocznego uregulowania odsetek za opóźnienie w spłacie należności zgodnych z ostatnim wezwaniem.

Firma British Automotive Holding poinformowała, że brytyjsko-hinduska firma Jaguar Land Rover dostarczyła pismo zwierające m.in. wezwanie do niezwłocznego uregulowania odsetek – podał IBRM Samar. Ich wysokość liczona była według rocznej stopy oprocentowania wynoszącej 7 proc. Jest związana z opóźnieniami w spłacie kwot objętych wezwaniem z 2 grudnia 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Francuz Thierry Bollore pokieruje JLR

Wtedy władze JLR zażądały od BAP (British Automotive Polska części PAH) natychmiastowej zapłaty 19,6 mln euro z tytułu dostaw samochodów oraz 3,2 mln funtów za dostawy części. Dodatkowo roszczenia dotyczyły również kolejnej spłaty, w późniejszym terminie, 16 mln euro za dostawę aut i 2,5 mln funtów za części. Zarazem koncern twierdził, że całość ww. należności będzie wymagana z chwilą rozwiązania umowy importerskiej i „na dzień sporządzenia wezwania istnieją podstawy do wypowiedzenia umowy importerskiej przez JLR ze skutkiem natychmiastowym”. Warto dodać, że taka umowa została rozwiązania – podał IBRM Samar. W połowie czerwca BAH poinformował, że JLR wyraził gotowość do wznowienia rozmów dotyczących ustalenia warunków spłaty zadłużenia. Dalszy rozwój sytuacji zapewne poznamy niedługo.

CZYTAJ TAKŻE: Elektromobilność to nowy cel na przyszłość Jaguara i Land Rovera

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyprzedaż rocznika. BMW X1 tańsze od Toyoty Yaris?

Crossover klasy premium w cenie kompaktu? Wyprzedaż rocznika, a miesięczna rata za samochód ciągle ...

Ile kosztuje parkowanie na polskich lotniskach

Portal turystyczny Kayak.pl przeprowadził analizę kosztu postoju na parkingach lotniskowych w Polsce. Najdrożej jest ...

Mercedes dopłaca do modernizacji starszych diesli. Ale tylko w Niemczech

Daimler poinformował, że klienci Mercedesa-Benza mogą występować o 3 tys. euro dopłaty za wymianę ...

Elektryczny crossover Forda powstanie przy pomocy Volkswagena

Poza elektrycznym Mustangiem Ford zamierza oferować również mniejszy model elektrycznego crossovera Mach E. Auto ...

Kto zapłaci za koniec motoryzacji, jaką znamy

Na nasze pieniądze czyhają producenci pojazdów, którzy otwarcie zapowiadają wzrost cen samochodów. Ta niepokojąca ...

Problem dla polskich firm: maleje produkcja aut w Niemczech

Niedługo cieszył się niemiecki przemysł wzrostem produkcji samochodów. Jak informuje AutomotiveSuppliers.pl, w październiku, po ...