W hiszpańskiej fabryce Groupy PSA w Saragossie ruszyła produkcja szóstej generacji Opla Corsy. Na otwarciu pojawili się zacni goście: Król Hiszpanii Filip VI, prezes zarządu PSA Carlos Tavares oraz dyrektor generalny firmy Opel Michael Lohscheller.

Szósta generacja miejskiego modelu Opla ma być nowocześniejsza, wydajniejsza, bardziej dynamiczna i atrakcyjniejsza od swoich poprzedników. Tak w swoim komunikacie prasowym Opel zapowiada rozpoczęcie produkcji Corsy. Dziwne, żeby było inaczej, bo bycie lepszym od poprzedników jest chyba jednym z głównych zadań nowego modelu. Faktem jest, że Corsa jest jednym z najbardziej dopracowanych aerodynamicznie samochodów w swojej klasie. Jest także znacząco lżejsza od dotychczasowego modelu. Najlżejsza Corsa waży poniżej 1000 kilogramów. W ofercie znalazły się silniki, które mają się charakteryzować mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2 w porównaniu z jednostkami montowanymi w poprzedniej generacji.

Od lewej: Carlos Tavares, prezes zarządu PSA, Filip VI, Król Hiszpanii, nowy Opel Corsa, Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

– Corsa jest nie tylko jednym z najbardziej udanych modeli w najnowszej historii — o czym świadczy około 14 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 37 lat — ale także jednym z kamieni milowych naszej ofensywy elektryfikacyjnej. Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy‑e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Opel Corsa-e.

Nowa Corsa to bardzo ważny model dla Opla. Na małych modelach firmy nie zarabiają najwięcej, ale sukces pozwoli swobodniej kształtować przyszłość Niemców w koncernie PSA. Patrząc z tej perspektywy nie dziwi, że do Saragossy przyjechali Tavares i Lohscheller.

CZYTAJ TAKŻE: Michael Lohscheller, prezes Opel AG: Jedziemy w dobrym kierunku

Nowy Opel Corsa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dworzec w Gdańsku ma być jednym z pierwszych, przed którym zaparkują elektryczne samochody z sieci carsharingowej, nad którą pracuje obecnie PKP

Z pociągu prostu do samochodu na prąd

Wynajem e-aut na minuty, jaki PKP wkrótce zaczną uruchamiać przy dworcach kolejowych, ma zwiększyć ...

Mike Manley, nowy szef FCA, wcześnie zarządzający markami Jeep i Ram

Michael Manley, nowy dyr. generalny FCA: Charyzmatyczny przywódca

Tak jak jego były już szef, Sergio Marchionne, nie lubi garniturów. Najlepiej się czuje ...

Samochód niepodległości

Samochód Józefa Piłsudzkiego może się kojarzyć z pieczołowicie odrestaurowanym, pancernym Cadillakiem 355D. Ale jeśli ...

Michelin Uptis: Już nigdy nie złapiesz gumy

Uptis to najnowszy prototyp opony Michelina, który można sobie przebijać do woli i nic. ...

Jest projekt przedłużenia uprawnień do kierowania pojazdami

Pandemia koronawirusa powoduje, że muszą być na szybko wprowadzane działania prewencyjne. Wśród nich można ...

Toyota: nadciąga alkoholowa hybryda

Jakkolwiek to brzmi, jest prawdą. Toyota ogłosiła właśnie, że już w przyszłym roku w ...