Reklama
Rozwiń

Dlaczego najlepiej ładować auto elektryczne w domu

Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.

Jak wykorzystać potencjał elektromobilności

Transformacja na elektromobilność otwiera wiele nowych możliwości, ale też budzi niepokój. W naszym cyklu materiałów zbadamy jak dziś bez ponoszenia wyrzeczeń i skutecznie wykorzystać imponujący potencjał jaki drzemie w najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodach elektrycznych oraz rozwiejemy wątpliwości związane z ich eksploatacją.

Jak wygląda auto elektryczne

Największa przewaga samochodu elektrycznego nad spalinowym wynika z zerowej emisji CO2 podczas jazdy oraz zdecydowanie większej sprawności napędu.

Inteligentne ładowanie samochodu elektrycznego

Już nie zasięg, który urósł do satysfakcjonującego poziomu, a czas ładowania samochodu elektrycznego jest obecnie najistotniejszy. W tym zakresie Mercedes dokonał w najnowszych modelach imponującego postępu.

Mity i fakty – Samochodu elektrycznego nie można ładować w deszczu

Wiemy, że połączenie prądu i wody może być niebezpieczne. Tym razem rozwiejemy mity dotyczące ładowania samochodów elektrycznych podczas intensywnych opadów deszczu, czy śniegu.

Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?

Ryzyko pożaru samochodu elektrycznego jest niewielkie, ale ze względu na konieczność chłodzenia akumulatorów, proces gaszenia wymaga czasu. Służby opracowały już metody radzenia sobie z tym problemem.

Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne

Często w wątpliwość poddaje się ekologiczny charakter samochodów elektrycznych. Główne zarzuty dotyczą produkcji prądu zużywanego przez auta elektryczne, procesu recyclingu oraz emisji CO2 jaka powstaje w czasie ich wytwarzania.

Mity i fakty – Samochód elektryczny nie nadaje się do jazdy na długich dystansach

Zaawansowane systemy nawigacji, krótki czas ładowania oraz coraz większe zasięgi pozwalają podróżować samochodem elektrycznym również po krajach cierpiących na braki w infrastrukturze.