Na drodze krajowej nr 74 pomiędzy Białą Pierwszą a Białą Rządową niedaleko Wielunia na odcinku około 4 km uruchomiono system OPP. W tym miejscu trzeba będzie mieć się mocno na baczności. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/h. Główny Inspektorat Transportu Drogowego tłumaczy, że odcinkowy pomiar prędkości powstał w tym miejscu na prośbę mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy w protestach blokowali czasowo drogę. Faktem jest, że to bardzo niebezpieczna trasa. Od 1999 r. na drodze krajowej w Białej zginęło aż 18 osób.

Czytaj więcej

Autostrada A2 otrzyma odcinkowy pomiar prędkości. System czeka na odbiór

Od 13 grudnia w województwie opolskim na drodze krajowej nr 416, między miejscowościami Kietlice i Kilisino uruchomiono kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Ma długość nieco ponad 3 kilometry. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h.

Kolejne odcinkowe pomiary prędkości w przygotowaniu

Ofensywa GITD się nie kończy. Już w styczniu ma wystartować kolejny odcinkowy pomiar prędkości na terenie miasta Wrocław, a dokładnie w dzielnicy Psie Pole. Kamery już są zamontowane i służby czekają na finalny odbiór systemu. Wrocławski OPP będzie uruchomiony na alei Jana III Sobieskiego, pomiędzy mostem Bolesława Krzywoustego a skrzyżowaniem z Wilanowską, na odcinku o długości 2,6 km.

Czytaj więcej

Tesla Model 3 na ostatnim miejscu w niemieckim raporcie niezawodności TÜV

Czytaj więcej

Alfa Romeo zaskoczyła wszystkich nazwą nowego, produkowanego w Polsce SUV-a