Bentley kupiony za bezcen od skarbówki w Zakopanem

Przez prawie pół roku Urząd Skarbowy w Zakopanem szukał nabywcy na używanego Bentleya Continentala GT. Coupe wycenione zostało na kwotę 235 tys. zł. Mimo kilku licytacji nie znalazł się nikt chętnych na zakup auta. Po każdym kolejnym kwota była obniżana i finalnie Bentleya sprzedano za 101 tys. zł.

Publikacja: 14.02.2023 20:29

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

Foto: mat. prasowe

Bentley Continental GT z 2008 roku wystawiony na aukcję przez zakopiańską skarbówkę został wyceniony przez rzeczoznawcę na kwotę 235 tys. zł.. Cena wywoławcza na pierwszej aukcji wyniosła 3/4 tej kwoty, czyli około 176 tysięcy złotych. Patrząc na internetowe ogłoszenia za to luksusowe coupe z tego rocznika trzeba średnio zapłacić około 220 tys. zł. Mimo atrakcyjnej ceny auta nie zlicytowano na pierwszej licytacji. 6 grudnia 2022 r. ogłoszono kolejną z jeszcze niższą ceną, ale również tu nikt nie złożył oferty. Bentleya sprzedano dopiero z wolnej ręki na przełomie stycznia i lutego za kwotę 101 tys. zł. Ktoś zrobił dobry interes... pod warunkiem dobrego stanu technicznego auta.

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

mat. prasowe

Czytaj więcej

Fabryka Bentleya w Crewe: Narodziny luksusu

Samochód został odebrany przez komornika od jednego z małopolskich przedsiębiorców. Finalnie coupe stało na parkingu zakopiańskiego urzędu skarbowego przez blisko pół roku. Rocznik 2008 to pierwsza generacja tego coupe produkowanego w tej formie od 2002 do 2011 roku. Auto ma 12 cylindrowy silnik o pojemności 6 litrów i mocy co najmniej 560 KM, z napędem na cztery koła i 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Mimo niskiej ceny przyszły nabywca okazyjnie kupionego Bentleya musi się liczyć ze sporymi kosztami eksploatacji.

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

mat. prasowe

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

mat. prasowe

Czytaj więcej

Bentley Continetal GTC: Wybór idealny
Tu i Teraz
Mandat za przekroczenie prędkości w Finlandii: 32 km/h za szybko – 121 000 euro kary
Tu i Teraz
Film z kolejnego rozbitego Lamborghini. Tym razem w centrum Warszawy
Tu i Teraz
Powstaną dwie nowe drogi ekspresowe. Skończą się korki na drogach krajowych
Tu i Teraz
Tunele w Polsce bez zasięgu sieci komórkowej. Pod Świną również go zabraknie
Tu i Teraz
Kolejne masowe zwolnienia w motoryzacji. Połowa załogi do zwolnienia