Po 35 sekundach wszystkie Toyoty były sprzedane

Toyota wprowadziła do sprzedaży limitowaną partię nowej Toyoty GR86. Po 35 sekundach wszystkie egzemplarze zostały sprzedane.

Publikacja: 22.02.2022 10:59

Toyota GR86

Toyota GR86

Foto: mat. prasowe

Toyota otworzyła wczoraj bank zamówień na limitowaną, pierwszą transzę nowej Toyoty GR86. Po 35 sekundach cała partia 50 egzemplarzy była sprzedana. Auta kupowali dealerzy Toyoty dla swoich klientów. Jak podkreśla Robert Mularczyk, rzecznik prasowy marki niektórzy dealerzy, którzy chcieli zamówić kilka egzemplarzy zostali z jednym. Toyota GR86 to wyjątkowa propozycja dla entuzjastów sportowej jazdy i po części też dla kolekcjonerów. Już teraz wiadomo, że produkcja tego modelu na rynek europejski ograniczona została do dwóch lat i na stary kontynent trafi wcześniej ustalona liczba aut.

Toyota GR86

Toyota GR86

mat. prasowe

Toyota opisuje nowe GR86 jako: „analogowe auto na cyfrowe czasy”. To następca modelu GT86, który znalazł 220 tys. nabywców na całym świecie. Nowy model kontynuuje najlepsze tradycje poprzednika - zachował klasyczny układ z zamontowanym z przodu silnikiem bokser, który napędza tylne koła. Do tego model napędzany jest klasycznym wolnossącym silnikiem i ma ograniczoną liczbę asystentów jazdy. Czterocylindrowa jednostka napędowa to bokser, czyli taki o przeciwbieżnym układzie tłoków. Ma 2,4 litra pojemności, moc 234 KM (plus 34 KM względem poprzednika) i rozkręca się do 7 tys. obr./min. To coupe nie potrzebuje tabunu koni mechanicznych, bo ma niską masę własną, tylko 1270 kg. Tym samym nowe GR86 pozostaje lekkie jak poprzednik. Za to jego sztywność skrętna jest aż o 50 proc. większa.

Toyota GR86

Toyota GR86

mat. prasowe

Czytaj więcej

Toyota Yaris jest najczęściej produkowanym autem we Francji

Do Europy trafi nie więcej niż 4,5 tys. sztuk i model zniknie z oferty w 2024 roku. Ceny podstawowej wersji Dynamic rozpoczynają się od 169 900 zł. Lepiej wyposażona wersja Executive kosztuje minimum 182 900 zł. Coupe jest oferowane tylko w jednej wersji silnikowej. Jedną z nielicznych opcji jest automatyczna skrzynią biegów, za którą niezależnie od wersji wyposażenia musimy dopłacić 11 tys. zł. Po takim starcie GR86 Toyota będzie musiała spróbować powiększyć kontyngent dostaw tego modelu na polski rynek. Importer znad Wisły ma już  w tym wprawę. Podobna sytuacja miała już miejsce przy GR Yarisie, który również został wykupiony na pniu.

Toyota GR86

Toyota GR86

mat. prasowe

Toyota GR86

Toyota GR86

mat. prasowe

Czytaj więcej

Toyota GR86: Piękny, analogowy świat
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro