Podczas Kongresu Nowej Mobilności – największej w Polsce konferencji, w całości poświęcona elektromobilności i kwestiom zrównoważonego transportu, wyłoniono laureatów pierwszej edycji Konkursu e-Mobility Media Awards, będącego wspólnym projektem PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Łącznie wręczono 16 wyróżnień – osiem na podstawie analizy medialnej Press-Service Monitoring Mediów i kolejnych osiem na podstawie zgłoszeń dokonanych przez stronę internetową Elektomobilni.pl, które następnie oceniła Kapituła, składająca się z PSMM, PSPA i partnerów strategicznych kampanii Elektromobilni.pl.

fot. mat. prasowe

– Zwycięzców w kategoriach ilościowych wyłoniono na podstawie badania, ale także rzetelnej analizy mediów, która objęła ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln polskojęzycznych portali internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych – powiedział Sebastian Bykowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny Press-Service Monitoring Mediów. W kategorii Medium Roku przyznano dwie nagrody ex aequo. Wyróżniono podmioty o największej aktywności w promowaniu idei elektromobilności oraz były źródłami autorskich treści tłumaczących zrównoważony transport i nową mobilność. Wśród nich znalazła się Rzeczpospolita. Jesteśmy dumni z przyznanej nagrody, dziękujemy kapitule. Jednocześnie gratulujemy pozostałym laureatom oraz portalowi Autokult.pl, które wraz z nami zostało docenione przez kapitułę w kategorii Medium Roku.

Jak podano podczas rozdania nagród od 1 września 2020 do 30 września 2021 w polskich mediach odnotowano 108 tys. publikacji na temat elektromobilności, z czego 8,5 tys. w prasie, 92 tys. w Internecie, 4,5 tys. w radiu i 3 tys. w stacjach TV. Zagadnienie omawiano w blisko 5 tys. źródeł, w tym 77 proc. z nich miało zasięg ogólnokrajowy.