Trasa S7: Rusza przetarg na rozbudowę węzła w Pcimiu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o uruchomieniu przetargu na rozbudowę węzła Pcim, w ciągu drogi ekspresowej S7. Wyłoniony zwycięzca rozbuduje sześciowylotowe rondo w miejscu skrzyżowania łącznic i dróg gminnych. Czas na składanie ofert upływa 19 kwietnia.

Publikacja: 07.04.2021 04:03

Trasa S7: Rusza przetarg na rozbudowę węzła w Pcimiu

Foto: fot. GDDKiA

Zgodnie z informacjami podanymi przez GDDKiA, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie zobowiązany do przebudowy czterowlotowego skrzyżowania łącznic węzła drogowego Pcim z drogami gminnymi i czterowlotowego skrzyżowania (starodroża DK7) i dróg gminnych na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 metrów i pierścieniem przejazdowym o szerokości 1 metra. Dodatkowo zostanie wykonane odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego oraz tarczy ronda.

CZYTAJ TAKŻE: Trasa S8 oficjalnie za głośna. Powstaną nowe bariery dźwiękochłonne

""

fot. GDDKiA

moto.rp.pl

Decyzja o rozbudowie skrzyżowania jest podyktowana kwestiami bezpieczeństwa. Obecnie występują tam utrudnienia w ruchu kołowym. Tworzą się zatory drogowe wynikające z braku odpowiedniej powierzchni akumulacji pomiędzy skrzyżowaniami, które są zlokalizowane blisko siebie (25 metrów).

CZYTAJ TAKŻE: Droga wylotowa na Kraków otwarta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w komunikacie podała, że w lipcu 2018 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy gminą Pcim, a GDDKiA. Zgodnie z nim po stronie Gminy było przygotowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę. Z kolei Dyrekcja ma się zając realizacją i budową. Czas przeznaczony na wykonanie prac to 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu umowy nie wlicza się okres zimowy, przypadający od 15 grudnia 2021 do 15 marca 2022 r.

""

fot. GDDKiA

moto.rp.pl

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro