Nie ma manipulacji w dieslach Euro-6. Volkswagen odrzuca sugestie niemieckich mediów

Volkswagen znowu musi się bronić przed doniesieniami medialnymi o użyciu nielegalnego oprogramowania. Tym razem ma to dotyczyć nowych diesli z normą spalania Euro 6.

Publikacja: 13.09.2019 10:40

Nie ma manipulacji w dieslach Euro-6. Volkswagen odrzuca sugestie niemieckich mediów

Foto: moto.rp.pl

Niemiecki regionalny publiczny nadawca radiowo-telewizyjny SWR, powołując się na wewnętrzne dokumenty Volkswagena podał, że w nowszych silnikach wysokoprężnych ze standardem emisji Euro 6 został zainstalowany program wykrywający, czy samochód znajduje się na stanowisku testowym. W przypadku poprzedniego silnika EA 189, który wywołał jesienią 2015 roku skandal Dieselgate, Volkswagen przyznał się do montowania takiego oprogramowania.

""

moto.rp.pl

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA), który jest odpowiedzialny za certyfikację i kontrolę norm emisji spalin, początkowo nie komentował tych doniesień. Nieco później wydał jednak oświadczenie: „Federalny Urząd Transportu Samochodowego przeprowadził własne pomiary, badania i analizy dla modeli z 2016 roku”. Ministerstwo odniosło się do pojazdów z silnikiem diesla typu EA 288. „Nie można było wykryć niedopuszczalnych urządzeń powodujących odłączanie czy zmiany podczas badania spalin”.

""

Volkswagen ID.3 to nowy model z napędem elektrycznym i nowy kierunek rozwoju marki.

moto.rp.pl

Volkswagen, który teraz zmienia swój wizerunek, nie może sobie pozwolić na kolejny skandal. Z wewnętrznych komunikatów firmy wynika, że w każdym pojeździe stosowane są wyłącznie dopuszczalne urządzenia wyłączające, które zapobiegają np. uszkodzeniu silnika podczas jazdy w szczególnych sytuacjach lub są potrzebne z innych przyczyn technicznych. Takie urządzenia dezaktywacyjne są konieczne i stosowane przez wszystkich producentów. W silnikach EA2 88 stosowane są tylko dopuszczalne urządzenia wyłączające. Żaden pojazd z silnikiem wysokoprężnym EA 288 zgodnie z normą emisji EU6 obowiązującą obecnie w 28 krajach UE nie obejmuje rozwiązań służących rozpoznawaniu cyklu pracy.

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro