fot. AdobeStock

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wybraniu najkorzystniejszej oferty na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12. Spośród czterech firm startujących w przetargu, Strabag złożył najtańszą ofertę.

W przetargu ogłoszonym 15 grudnia 2020 roku, oferty złożyły cztery firmy. Najtańszą przedstawił Strabag, która opiewała na 441 942 911,46 zł. Najdroższą założoną pracę wyceniło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones (partner) – 561 401 837,33 zł. Po analizie nadesłanych propozycji Dyrekcja zdecydowała, że najkorzystniejszą jest oferta Strabagu.

CZYTAJ TAKŻE: Wreszcie koniec „drogi śmierci”. Otworzą drugą jezdnię S1

Oznacza to, że wybuduje ona 13,6-kilometrowy odcinek w ciągu drogi ekspresowej S12 i będzie przebiegać w całkowicie nowym śladzie. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Ponadto wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, 16 obiektów inżynierskich w tym dwa mosty, przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz powstaną drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej.

fot. AdobeStock

Nowa obwodnica ominie miasto od północnej strony. Kierowcy będą mogli wjechać na nią między miejscowościami Stołpie i Janów na węźle Chełm Zachód. Drugi węzeł (Chełm Północ) powstanie w miejscowości Horodyszcze. Zgodnie z planem, dalszy ciąg drogi będzie przecinał rzekę Uherję i ominie miejscowość Okszów, gdzie powstanie węzeł (Chełm Okszów). Koniec tego odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK12 w miejscowości Kolonia Antonin. Jeżeli nie zostaną złożone odwołania, a prawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie zaakceptowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, to umowa na wykonanie prac zostanie podpisania w II kwartale roku.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz bardziej opóźniona budowa obwodnicy Warszawy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy powstanie nowe super Porsche?

Porsche zgłosiło w Europejskim Urzędzie Patentowym projekt nowego super sportowego samochodu. Czy będzie nowe ...

Tesla pozwana na 2 miliardy dolarów

Amerykańska firma Nikola Motor pozwała Teslę na niebotyczną kwotę dwóch miliardów dolarów. Powodem ma ...

Poznań Motor Show 2019 | Kia e-Niro elektrogwiazdą

Elektryczny crossover Kii to jedna z tegorocznych premier podczas Poznań Motor Show. Koreańska marka ...

Jetta: Volkswagen powołał do życia tanią markę

VW chce podbić rynek tanich samochodów w Chinach. W tym celu założona została firma ...

DS3 Crossback e-tense: Francuska, elektryczna ekstrawagancja

DS Automobiles to młoda marka, która z założeń ma należeć do grona premium. Teraz ...

Audi przedłuża gwarancję. Jednak nie dla wszystkich

Niemiecki producent segmentu premium postanowił przedłużyć gwarancję na nowe samochody. Jest to jednorazowa i ...