fot. AdobeStock

Do przetargu na rozbudowę drogi S6 (obwodnica Słupska) stanęły trzy firmy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje obecnie oferty nadesłane przez Strabag, Mirnud i Budimex. Już niedługo poznamy zwycięzcę.

Plan rozbudowy obwodnicy Słupska jest wynikiem działań na rzecz powstania dróg ekspresowych w Polsce – wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Fragment, który był oddany do użytku w 2010 r. stanowi dwujezdniowy odcinek wyłącznie w obrębie węzłów. Z tego względu konieczne są działania remontowo-budowlane, aby został on przygotowany i wcielony do drogi ekspresowej S6 w woj. pomorskim. Do przetargu ogłoszonego przez GDDKiA, stanęły trzy firmy. Najtańszą ofertę złożył Strabag (128 440 271,21 zł) – podaje portal wnp.pl. Nieco droższą propozycję przestawiło konsorcjum Mirbud (lider) i Kobylarnia (partner) – 136 464 312,38 zł. Najdroższy w tym zestawieniu okazał się Budimex, który wykonanie prac wycenił na 183 349 950 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Południowa obwodnica Warszawy na ukończeniu

Dyrekcja w wadze oceny ostatecznej określiła, że cena stanowi 60 proc. całości, przedłużenie okresu gwarancji jakości (maksymalnie do pięciu lat) to 30 proc., a skrócenie terminu realizacji kontraktu (maksymalnie trzy miesiąca) – 10 proc. – Oprócz ceny, weryfikacji podlegać będą kwalifikacje oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia. Komisja przetargowa rozpoczęła analizę i ocenę złożonych ofert. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w pierwszym półroczu 2021 r. – podała GDDKiA. W przetargu określono zakres działań związanych z danym odcinkiem drogi. Zgodnie z tym do wybudowania będzie druga jezdnia obwodnicy Słupska – jezdnia północna na odcinkach międzywęzłowych:

– odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (d. Reblinko) – Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km
– odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe (d. Kobylnica) – Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km
– odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód (d. Głobino) – Redzikowo o długości 2,2 km

fot. AdobeStock

CZYTAJ TAKŻE: W połowie 2021 roku pojedziemy obwodnicą Wałbrzycha

Dodatkowo w ramach zamówienia przewidziano poszerzenie jezdni południowej zgodnie z wymaganiami dla dróg ekspresowych (10 metrów szerokości wraz z poprawą jej odwodnienia). Poza tym zaprojektowane i wybudowane zostaną cztery obiekty mostowe w tym największy z nich przez rzekę Słupię o długości ok. 147 metrów. Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji Rządu o przyznaniu dodatkowych środków finansowych z budżetu państwa na budowę tej trasy – podaje GDDKiA. Na chwilę obecną w przetargach jest siedem odcinków ekspresówki S6 o łącznej długości 104 kilometrów. W Polsce obecnie dla kierowców dostępnych jest 4269 km dróg szybkiego ruchu, z czego 1712 km stanowią autostrady, a 2557 km drogi ekspresowe. W 2021 roku Dyrekcja planuje oddać do użytku kolejne 385 kilometrów nowych odcinków (40 km autostrad i 308 dróg ekspresowych).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

McLaren oficjalnie w Polsce

Po wielu podejściach i próbach, w Polsce oficjalnie pojawia się marka McLaren. Polski przedstawiciel ...

Ceny | Hyundai Santa Fe: Odważnie wizualnie i cenowo

Nowa odsłona Hyundaia Santa Fe wchodzi do salonów. Importer podał ceny modelu. To czwarta ...

fot. moto.rp.pl/Maciej Gis

Opel Zafira Life: Jadąc zgodnie z trendem

Opel wprowadza nową generację Zafiry. Samochód został znacząco zmieniony: z minivana stał się przestronnym ...

Zdjęcie tygodnia: Amerykanka wszczepiła sobie pod skórę klucz Tesli

Amie Dansby już nigdy więcej nie będzie szukać kluczyków do swojego samochodu. Amerykanka wszczepiła ...

Koniec elektrycznego raju

Elektromobilni muszą sięgnąć do kieszeni – nadchodzi czas opłat za prąd do e-samochodów. Greenway, ...

Volvo XC40 Electric: Pierwsze w pełni elektryczne Volvo

Volvo XC40 pojawi się w wersji z napędem elektrycznym. Premiera nowego modelu już 16 ...