Chiński rynek samochodowy pozostaje na drodze ożywienia i we wrześniu odnotował dwucyfrowy wzrost. Skorzystają na tym również niemieccy producenci.

Chiński rynek samochodowy w dalszym ciągu odbudowuje się po załamaniu w wyniku blokady gospodarki spowodowanej koronawirusem. Powodów do zmartwień Chińczycy nie powinni mieć. Dane sprzedaży są coraz lepsze. We wrześniu, według wstępnych danych stowarzyszenia producentów CAAM (China Association of Automobile Manufacturers), sprzedaż wzrosła o 13,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Największy rynek samochodowy na świecie zaczyna wstawać z kolan.

CZYTAJ TAKŻE: Samochód, który stał się w Chinach hitem

Również stowarzyszenie branżowe PCA (China Passenger Car Association) przewiduje, że chiński rynek motoryzacyjny najgorszy okres ma już za sobą. Te dane cieszą Niemców. Chiny to dla producentów zza naszej zachodniej granicy zdecydowanie najważniejszy pojedynczy rynek. Dla Volkswagena (w tym Audi i Porsche), Daimlera i BMW sprzedaż w Państwie Środka ma ogromne, wręcz kluczowe znaczenie. Pandemia koronawirusa spowodowała zastój życia gospodarczego w Chinach na początku roku.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny włączają hybrydy do programu elektromobilności

Wydawać by się mogło, że Chiny wcześniej odrobili straty względem reszty świata. Jednak trzeba pamiętać, że fabryki samochodów zostały tam uruchomione wcześniej niż w Europie i Ameryce Północnej. Audi, BMW i Daimler już w tym tygodniu przedstawiły dane dotyczące sprzedaży za trzeci kwartał i odnotowały wysoką sprzedaż w Chinach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Fabryka BMW w Spartanburgu w Południowej Karolinie

BMW wyda miliard euro na fabrykę w Debreczynie

BMW podjął decyzję o budowie pierwszej od prawie 20 lat nowej fabryki w Europie. ...

Lightyear One: Auto ładowane energią słoneczną

Holenderski startup Lightyear opracowuje 5-osobowy samochód napędzany energią słoneczną. Produkcja powinna rozpocząć się w ...

Fabryka FCA w Bielsku-Białej w gronie zagrożonych zamknięciem

Grupa PSA i FCA obiecały, że w razie fuzji nie będą zwalniać ludzi i ...

Renault Twizy: Mała kulka radości

Od razu małe wyjaśnienia. Ten tekst nie jest reklamą. Nikt mi też za niego ...

Problemy transportowców: Bruksela odpuściła, brexit straszy

Niekorzystny dla polskich firm transportowych pakiet mobilności zamrożony, być może aż do następnej kadencji ...

Nowy Ford Kuga: Dynamiczny i hybrydowy

Ford Kuga jest od 2008 roku najważniejszym modelem Forda w segmencie SUV. Trzecia generacja ...