W Chinach pojawił się nowy elektryczny pojazd. Na Mini EV po 50 dniach wpłynęło ponad 30 000 zamówień.

Biznes samochodów elektrycznych nie jest łatwy. Klienci często mają obawy przed niewielkim zasięgiem czy wyższą ceną zakupu. Teraz jeden z tych argumentów zniknął. W Chinach pojawił się elektryk za około 16 tys zł. Jak widać cena czyni cuda i w 50 dni wpłynęło 30 tys. zamówień na Mini EV firmy Saic GM Wuling, która po części należy do koncernu General Motors.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny: Elektryczny świat, którego nie znamy

Mini EV firmy Saic GM Wuling.

Cena auta uzależniona jest od rozmiaru baterii, która może mieć 9,3 lub 13,9 kWh. Producent określił zasięg odpowiednio na 120 km i 170 km. Cena modelu z mniejszą baterią wynosi 28 800 juanów (około 16 tys. zł), a z większą 38 800 juanów (około 22 000 zł). Mini EV ma 2,92 metra długości, 1,49 metra szerokości i 1,62 metra wysokości. Z niespełna dwumetrowym rozstawem osi auto ma promień skrętu wynoszący 8,40 m. Po złożeniu siedzeń bagażnik pomieści 740 litrów. W zależności od wielkości baterii auta ma masę własną 665 kg lub 705 kg.

Producent oferuje klimatyzację i elektrycznie otwierane szyby. Informacje związane z jazdą, takie jak prędkość lub bieg, są wyświetlane na ośmiocalowym ekranie. Inne dane pojazdu można wywołać za pomocą aplikacji na smartfona.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny włączają hybrydy do programu elektromobilności

Mini EV dostępny jest w czterech różnych kolorach. Jego sukces polega również na znacznie lepszej jakości od konkurentów dostępnych w tej klasie. Przy pandemicznym trendzie na indywidualny transport auto w Chinach stało się przez nieco ponad miesiąc od premiery hitem. Póki co nie wiadomo czy firma Saic GM Wuling planuje podbić tym modelem również Europę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Będzie 30 proc. dopłaty do auta na prąd. Rozporządzenie już podpisane

Rozporządzenie o dopłatach dla osób fizycznych kupujących samochody elektryczne zostało dziś podpisane przez ministra ...

Suzuki Swift 1.2 Hybrid: Smak landrynek

Swift to światowy samochód. Model, który spotkasz praktycznie w każdym miejscu na kuli ziemskiej. ...

Peugeot e208: Brakuje tylko rządowych dopłat

Peugeot przeszedł rewolucję stylizacji swoich modeli. Z brzydkiego kaczątka zmienił się w łabędzia. Teraz ...

To pierwszy statek w technologii VTOL firmy Embraer. Ten innowacyjny projekt wyznacza nowy kierunek rozwoju dla brazylijskiego producenta samolotów

Uber chce wlecieć do miast

Testy usługi uberAIR, obsługiwanej przez maszyny pionowego startu, miałyby ruszyć za dwa lata. Na ...

Chcesz pojeździć? Nie ma sprawy! Salony kuszą klientów

Jazda testowa staje się często ostatnim testem przed podjęciem decyzji o kupnie auta. Dostrzegają ...

Salon Los Angeles 2018: Możemy być z siebie dumni

Salon samochodowy w Los Angeles nie należy do największych, ale jest na tyle istotny ...