Niemiecki rząd prowadzi rozmowy z Polskimi władzami odnośnie pracy polskich kierowców na terenie Niemiec w czasie pandemii koronowirusa – podaje Suddeutsche Zeitung.

Niemcy chcą polskich kierowców ciężarówek. Tak wynika z wypowiedzi niemieckiego ministra transportu Andreasa Scheuera. – Jeśli Polska całkowicie zamknie granice, będzie to miało bezpośredni wpływ na sytuację zaopatrzeniową w Niemczech ze względu na brak kierowców ciężarówek z sąsiedniego kraju –wypowiedź ministra cytuje bawarski dziennik Suddeutsche Zeitung. W swojej wypowiedzi dodał też, że rząd federalny rozważa scenariusz, w którym to Bundeswera wesprze dostawy towarów. Na szczęście w europejskim kryzysie nie są jeszcze konieczne takie kroki.

CZYTAJ TAKŻE: Ciężarówki, które chcą być trolejbusami

Bawarski dziennik, powołując się na kręgi rządowe w Berlinie podał, że niemieccy politycy prowadzą rozmowy z Warszawą. Dotyczą one ułatwienia polskim pracownikom dotarcie do miejsc pracy w Niemczech. Sytuacja zaczyna być poważna, co podkreśla Federalne Stowarzyszenie Spedycji i Logistyki, które poinformowało, że niemieckie przedsiębiorstwa powoli zbliżają się do kresu swoich możliwości. Zamknięcie szkół i przedszkoli spowodowało w Niemczech, spowodowało podobnie jak Polacy, że ludzie ruszyli do sklepów zrobić zapasy. – Cała branża znajduje się w szoku popytowym – czytamy w Suddeutsche Zeitung. Według gazety najbardziej pożądanymi produktami są: makarony, papier toaletowy i środki czystości. Są one wytwarzane na terenie Niemiec więc ich nie zabraknie, ale mimo to trzeba je rozwieźć.

CZYTAJ TAKŻE: Niesamowita reklama nowych ciężarówek Volvo

Pomoc w dobie kryzysu zaoferowały linie lotnicze. Szef Lufthansy Carsten Spohr w rozmowie z dziennikiem Bild powiedział: – Lufthansa zrobi wszystko, co w jej mocy, aby również z powietrza podtrzymać łańcuchy logistyczne służące zaopatrzeniu ludności niemieckiej. Pracujemy na pełnych obrotach nad objęciem całych Niemiec mostem powietrznym. Zapewne w najbliższych dniach dowiemy się jaki jest wynik ustaleń niemiecko-polskich, w tej kwestii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Yamaha MT-125: Miejski kocur z charakterem

Przednie oświetlenie niczym maska predatora, silnik z układem zmiennych faz rozrządu, sportowa rama Deltabox, ...

Cztery różne pomysły na hot hatcha

Myślisz „frajda z jazdy za niewielkie pieniądze”, mówisz – efektowne hot hatche. W szranki ...

Honda od 2022 roku wyłącznie z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi

Tego nikt się nie spodziewał. Japoński koncern motoryzacyjny – Honda – ogłosił, że od ...

Ford F-Max rusza na podbój Europy

Ford rozpoczyna sprzedaż swoich ciężarówek na rynku europejskim. Modele F-Max trafią również do Polski. ...

Suzuki Jimny jako Mercedes G i Land Rover

Firma DAMD to japońska firma tuningowa, która przerobiła nowe Suzuki Jimny upodabniając je do ...

Koncern Volkswagena otrzymał nagrodę „Global e-Mobility Leader”

Kandydatów do tytułu „Global E-Mobility Leader 2019” wskazali eksperci rynku e-mobility z 39 oddziałów ...