Pamiętacie Jeana Clauda van Damme robiącego szpagat pomiędzy ciężarówkami Volvo? Oto nowa niesamowita reklama szwedzkich ciężarówek.

Volvo Trucks wypuszcza na rynek cztery nowe ciężarówki – niezwykłe w tej branży z pozornie niekończącymi się cyklami modelowymi. Niesamowity spot, który wymyślili Szwedzi, jest równie niezwyky jak fakt pojawienia się tylu nowych modeli.

Aby zademonstrować moc i siłę czterech nowych serii pojazdów – Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX – Volvo zbudowało ogromną wieżę z ciężarówek o wysokości 15 metrów i 58 ton, układając cztery nowe pojazdy jeden na drugim. Roger Alm, wiceprezes wykonawczy Volvo Group i prezes Volvo Trucks znalazł się w czołówce filmu, w kórym mówi: „To nasza największa w historii premiera rynkowa w Volvo Trucks. Pojazdy będą miały ogromny wpływ na rentowność naszych klientów i ich zdolność do konkurowania o zamówienia, a także o najlepszych kierowców. Dzień kręcenia reklamy był dla mnie zdecydowanie niezwykłym dniem. Mam szacunek dla dużych wysokości, czuję się bardziej jak u siebie w domu”.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Volvo S90 D5 AWD: Ceniąc wygodę, styl i święty spokój

CZYTAJ TAKŻE: Daimler depcze po piętach Tesli. Nowe, elektryczne ciężarówki

„Zaprojektowanie i zbudowanie wieży i zapewnienie jej bezpieczeństwa zajęło około miesiąca. Było to w istocie możliwe dzięki temu, że solidna ciężarówka budowlana Volvo FMX i jej nowa 38-tonowa dwuosiowa jednostka mogą udźwignąć ciężar innych pojazdów. Wymagało to jednak stałej prędkości i kierunku, co osiągnięto dzięki technologii „Volvo Dynamic Steering” i wykwalifikowanemu kierowcy ciężarówki” – wyjaśnia Markus Wikström, inżynier z Volvo Trucks. Ciężarówki zostały przymocowane do siebie specjalnymi stalowymi ramami, a samo układanie pojazdów przeprowadzono za pomocą ciężkiego dźwigu samochodowego. Film został nakręcony w Szwecji pod koniec 2019 roku na torze testowym w pobliżu Göteborga. Zarówno wieża z ciężarówek, jak i większość efektów wizualnych, w tym dym i światło, jak ujawniono w filmie „Za kulisami” są prawdziwe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wynajem lub subskrypcja. Zmienia się podejście korzystania z auta

Samochody pozostaną popularnym środkiem transportu, pomimo zachodzących zmian w globalnych trendach mobilności osób. Zmieni ...

Te auta w Europie sprzedają się najlepiej. Golfa goni Clio

Przez około dziesięć lat Volkswagen Golf - z krótką przerwą - był najpopularniejszym samochodem ...

Tesla 3

Tesla 3 wchodzi do produkcji. Będzie hitem sprzedażowym?

W tym tygodniu z taśm montażowych zjedzie długo oczekiwana Tesla 3. W przyszłym roku ...

Chevrolet Camaro: Zmiany zmian, czyli modernizacja po roku

Ostatnia modernizacja kultowego coupe Chevroleta nie została dobrze przyjęta przez klientów. Dlatego też, po ...

Mazda MX-5 RF: Stworzona, by cieszyć

Retactable Fastback. Nowa wersja legendarnego roadstera Mazdy, MX-5 RF to pierwszy model z twardym, ...

Elon Musk z kłopotami i w słabej kondycji. Duży spadek akcji Tesli

To był zaskakujący wywiad. Elon Musk przyznał, że z jego zdrowiem nie jest najlepiej. ...