Wraz z pojawieniem się w salonach Golfa 8 Volkswagen wprowadza nowy standard inspekcji, które mają się odbywać co 24 miesiące. Nowa koncepcja przeglądów z wydłużonymi interwałami ma zostać wprowadzona niemal we wszystkich modelach.

Volkswagen twierdzi, że wydłużone interwały inspekcji mogą zostać wprowadzony przez… „wysoką jakość pojazdów Volkswagena. Ta pozwala podwoić odstępy między przeglądami w Europie do 24 miesięcy” – mówi Achim Schaible, szef sieci posprzedażnej i dealerów marki VW.

Volkswagen Golf VIII.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystko co wiemy o nowym Volkswagenie Golfie VIII

Tym samym Volkswagen będzie jedną z niewielu marek wolumenowych mających tak odległe terminy inspekcji. Nowy standard zastępuje poprzedni format przeglądów dużych i małych i ma być prostszy i bardziej przejrzysty. Zostanie on rozszerzony na wszystkie modele marki w 2020 roku. Jedynym wyjątkiem będzie nowa rodzina elektrycznych modeli ID, która otrzyma własną koncepcję inspekcji. Centralnym elementem nowej koncepcji przeglądów jest to, że ich częstotliwość w Europie, Korei Południowej, Japonii i Nowej Zelandii będzie miała miejsce co 24 miesięcy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Guillaume Cartier, wiceprezes Mitsubishi Motors: Wjeżdżamy na nowe terytorium

Zrobimy wszystko, żeby utrzymać wizerunek marki „muskularnej”, producenta rozwiniętych technologicznie SUV-ów – mówi Guillaume ...

Opona przyszłości - Michelin Vision

Mech na kołach

Firmy oponiarskie wprowadzają do produkcji opon coraz więcej rozwiązań, które będą wykorzystywane w samochodach ...

Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland: Idziemy pod prąd

My wciąż bardzo mocno wierzymy w silniki spalinowe, nie stawiamy krzyżyka na dieslu. Zgodnie ...

Ile aut ginie z ulic w Niemczech?

W ubiegłym roku w Niemczech popełniono o 3,4 procent mniej przestępstw niż w 2017 ...

Hyundai Nexo: Gdy z rury leci woda

Najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem we wszechświecie jest wodór. Dlaczego więc go nie wykorzystać? Chwila, przecież ...

Nowe BMW X5: Premiera już w październiku

Jeszcze w tym roku BMW zaprezentuje nową generację modelu X5. Już teraz zaprezentowano pierwsze ...