Jason Lusty, dyrektor Seata ds. marketingu nowej mobilności w rozmowie z Interią, z którą podzielił się opinią o przyszłości napędów, które będą używane w najbliższych latach.

Lusty twierdzi, że przyszłość układów napędowych będzie zróżnicowana. Rosnąć ma rola napędów elektrycznych, ale pojawią się też rozwiązania alternatywne. Według planów Seata w tym roku do sprzedaży wejdzie w pełni elektryczny model Mii, a w 2020 kolejny – El Born. Rozpocznie się również sprzedaż modeli Leon i Tarraco w wersji PHEV.

Jason Lusty, dyrektor Seata ds. marketingu nowej mobilności.

Dziennikarzom Interii Jason Lusty powiedział również jak jego zdaniem niedocenianą technologią jest CNG, czyli technologia sprężonego gazu ziemnego. Uważa, że w całym szumie na temat elektryfikacji temat CNG jest za bardzo pomijany. „To świetna technologia, pierwszy krok na drodze do większej przyjazności dla środowiska” – powiedział Lusty. Zdradził również, że technologia napędów wodorowych grupa Volkswagen traktujemy jako rozwiązanie ciekawe, ale w perspektywie długoterminowej.

Seat Tarraco PHEV.

CZYTAJ TAKŻE: Seat e-Scooter: Kolejny elektryczny jednoślad Hiszpanów

W wywiadzie przeprowadzonym przez Interię Lusty zdradził, że Seat przeprowadził badania, które dowodzą, że 6 na 10 osób z grupy millennials wciąż chce mieć własny samochód. Wśród młodszego targetu widać też tendencję do próbowania nowych rozwiązań i rozwiązania w zakresie mikromobilności, w których specjalizuje się Seat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Poszerzona autostradowa obwodnica Poznania już przejezdna

Trzy pasy w każdą stronę dla ponad 100 tys. aut na dobę. W piątek, ...

Czy Niemcy ostrzą sobie zęby na Teslę?

Czy Volkswagen chce wejść w posiadanie udziałów Tesli? To pytanie powróciło podczas wieczornego spotkania, ...

BMW Z4 M40i: Między niebem a piekłem

Są samochody, które potrafią być grzeczne i niewinne do tego stopnia, że nuda hula ...

Producent odkurzaczy zbuduje samochody elektryczne

Brytyjski producent odkurzaczy Dyson będzie produkował samochody elektryczne. Dyson, firma znana z produkcji odkurzaczy, ...

Rynek się umacnia, lider jednak słabnie

Mazda, Fiat i Toyota okazały się liderami listopadowych wzrostów sprzedaży na polskim rynku samochodów ...

Toyota, która będzie jeździć po księżycu

Toyota i Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) podpisały porozumienie o współpracy w międzynarodowej eksploracji ...