Pomiędzy Warszawą a Lublinem będzie się jeździć łatwiej. W środę do ruchu oddano 13-kilometrowy odcinek drogi S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

– To pierwszy z odcinków S17, które planujemy oddać w tym roku do użytku kierowcom. Kolejne dwa już niebawem – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Odcinek Skrudki – Kurów Zachód jest pierwszym fragmentem S17 wybudowanym w technologii betonowej.  Powstał po zachodniej stronie wytyczonego blisko 200 lat temu traktu lubelskiego. Dotychczasowa droga krajowa będzie obsługiwać ruch lokalny. Inwestycję zrealizowała firma Mota-Engil Central Europe za 370 mln zł.

źródło: GDDKiA

Nowy odcinek łączy się z już funkcjonującą trasą Kurów Zachód – Lublin. Na węźle Żyrzyn kierowcy będą mogli zjechać na drogę wojewódzką nr 824 prowadzącą do Puław lub poprzez sieć dróg lokalnych dotrzeć do okolicznych miejscowości. W najbliższym czasie planowane jest udostępnienie do ruchu kolejnych odcinków S17: Garwolin – Gończyce i Gończyce – granica województw mazowieckiego i lubelskiego (łącznie ok. 25,2 km), wraz z 5-kilometrowym fragmentem odcinka od granicy województw do węzła Ryki Północ. Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki. Wtedy będą mieć do dyspozycji ok. 140-kilometrowy odcinek S17 od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask.

CZYTAJ TAKŻE: Brakuje ponad 200 mln zł na dokończenie autostrady A1 pod Częstochową

Na ten rok GDDKiA zaplanowała włączenie do ruchu ok. 500 kilometrów dróg. Obecnie w fazie projektowania lub budowy jest 113 odcinków dróg ekspresowych i autostrad o łącznej długości 1426 km. Na 7 odcinkach, na które podpisano już umowy z wykonawcami, roboty zaczną się najwcześniej w roku 2020. To m.in. trasa S3 od Bolkowa do granicy państwa oraz dwa odcinki S19 pomiędzy węzłem Nisko Południe a węzłem Sokołów Małopolski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Ducati Monster: Bez kratownicowej ramy

Ducati Monster znajduje się w ofercie włoskiej marki od prawie 30 lat. Teraz pojawia ...

Nissan Navara: Jeszcze bardziej praktyczny

Czwarta generacja popularnego pickupa doczekała się właśnie faceliftingu. Na swoje piąte urodziny Navara otrzymała ...

Skoda Enyaq iV: Elektryczny SUV jakiego do tej pory nie było

Skoda chce ożywić rynek samochodów elektrycznych i wpasować się w nowy trend nowym modelem ...

Hybryda plug-in – jazda za grosze

Mówisz wakacje myślisz samolot. Loty stały się tak powszechne, że nie wyobrażamy sobie podróży ...

Honda od 2022 roku wyłącznie z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi

Tego nikt się nie spodziewał. Japoński koncern motoryzacyjny – Honda – ogłosił, że od ...

Jak wybieramy auta? Liczą się koszty, a nie znaczek na masce

Ani marka ani model nie decydują teraz o wyborze kupowanego samochodu. Ponad wyglądem zdecydowanie ...