Singer ACS: Rajdowe Porsche 911 w stylu retro

Amerykańska firma Singer zaskoczyła nowym modelem. To All-Terrain Competition Study (ACS) to terenowa interpretacja Porsche 911.

Publikacja: 09.01.2021 01:32

Singer ACS: Rajdowe Porsche 911 w stylu retro

Foto: moto.rp.pl

Razem z Richardem Tuthillem, brytyjskim specjalistą od sportów motorowych i rajdowych modeli 911, Singer zbudował terenowe 911 z napędem na wszystkie koła. Auto powstało na zlecenie wieloletniego klienta. Przy budowie auta Singer i Tuthill inspirowali się modelem 953, które powstało w 1984 roku. To właśnie Porsche 953 trzykrotnie wygrało morderczy rajd Paryż-Dakar. Zbudowano dwa egzemplare Singera ACS – w kolorze białym, ktory przeznaczony jest do pustynnych rajdów, takich jak Dakar czy Baja 1000 i model w kolorze czerwonym, którego mocną stroną ma być pokonywanie szybkich, asfaltowych rajdów.

CZYTAJ TAKŻE: Casil Motors Ferrari 328 GTB & GTS: Pokochasz albo znienawidzisz

""

Singer ACS.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

ACS jest napędzany sześciocylindrowym bokserem chłodzony powietrzem o pojemności 3,6 litra z dwoma turbosprężarkami. Moc jednostki napędowej wynosi 450 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zmiany biegów dokonuje się za pomocą sekwencyjnej pięciobiegowej przekładni. Zbudowana z karbonu karoseria została dostosowana do łatwego dostępu do wszystkich elementów mechanicznych, tak żeby łatwo i szybko można było je wymieniać. Zawieszenie (Tuthill) jest regulowane – można je dostosować do terenu, w którym auto się porusza. Koła mają 16-cali i opony BF Goodrich KO2.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Fotele, pasy, a także klatka bezpieczeństwa zostały zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami FIA, a na pokładzie znajduje się specjalny system nawigacji GPS. Zainstalowano powiększony zbiornik paliwa i dwa koła zapasowe. We wnętrzu kierowca i nawigator siedzą na wąskich siedzeniach kubełkowych.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Klient, dla którego stworzono projekt zgodził się, że ASC może być również zbudowany dla innych chętnych na wyjątkowego Singera. Tak więc oferta amerykańskiej firmy powiększa się o jeden model. W przyszłości terenowe 911 będą produkowane zgodnie ze specyfikacjami klientów w Tuthill w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii, we współpracy z zespołem projektowym Singer.

CZYTAJ TAKŻE: Singer DLS: Bardziej doskonała legenda

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Parking
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Materiał Promocyjny
Ukryj auto, odzyskaj spokój i przestrzeń
Parking
Międzynarodowy dzień dbania o samochód
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy