Nissan rozpoczął produkcję nowego crossovera Juke w zakładach w Sunderland. To druga generacja tego modelu.

Nowy Juke został zaprojektowany, skonstruowany i będzie produkowany w Wielkiej Brytanii. To model, który powstał specjalnie z myślą o europejskich rynkach. Druga generacja miejskiego crossovera będzie produkowana wyłącznie w Sunderland. Premiera modelu ma miejsce prawie 10 lat temu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że tak nietypowo wystylizowany samochód osiągnie tak duży sukces. Teraz przyszedł czas na nową generację.

Samochód jest dziełem stylistów i inżynierów z europejskich centrów projektowych i badawczo-rozwojowych Nissana w Paddington w Londynie oraz Cranfield w Bedfordshire. Dwie trzecie kooperantów zaopatrujących linię produkcyjną pochodzi z krajów UE, które będą jednocześnie odbiorcami 70 procent produkcji. Gianluca de Ficchy, prezes Nissan Europe, który odwiedził wczoraj Sunderland, by dopilnować ostatnich etapów przygotowań do uruchomienia produkcji, powiedział: „Nowy Juke to kolejne 100 milionów funtów zainwestowane w zakłady w Sunderland. Samochód ten został zaprojektowany, skonstruowany oraz będzie produkowany w Wielkiej Brytanii dla europejskich klientów”.

„Trzydzieści pięć lat temu Nissan postanowił, że zbuduje w Wielkiej Brytanii fabrykę, która będzie zaopatrywać europejskie rynki. Dziesięć milionów pojazdów później zakłady w Sunderland są największą fabryką w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowy Juke jest najlepiej skomunikowanym samochodem Nissana. Chciałbym przypomnieć, że z obecnością Nissana w Wielkiej Brytanii związanych jest ponad 35 000 miejsc pracy. Dziękuję naszym doświadczonym i wykwalifikowanym zespołom z Paddington, Cranfield i Sunderland, a także całemu gronu kooperantów, za ich wysiłek, który zaowocował wprowadzeniem tego nowego modelu”.

Oprócz zorganizowania ponad 5000 godzin szkoleń dla zespołów w związku z wdrożeniem nowego modelu firma zainwestowała także w modernizację zakładów. W tłoczni zainstalowano ponad 27 nowych zestawów form, które będą wykrawać i wytłaczać elementy z wysokowytrzymałej stali. W lakierni zbudowano cztery nowe komory lakiernicze, w których nadwozia będą malowane w 15 dwukolorowych kombinacjach.

Nowy Juke będzie napędzany 1‑litrowym 3‑cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który również jest produkowany w Sunderland. Jak zapewnia Nissan jednostka rozwijająca 117 KM mocy oferować ma lepsze osiągi przy niższym zużyciu paliwa i wyższej kulturze pracy w porównaniu z silnikiem o pojemności 1,6 l montowanym w modelu pierwszej generacji. Sprzedaż modelu na rynkach europejskich rozpocznie się pod koniec listopada.

ZOBACZ TAKŻE: Nissan: Asystent pasa ruchu na polu golfowym

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Salon Los Angeles 2018: Premiera nowej generacji Porsche 911

Salon samochodowy w Los Angeles 2018 można uznać za otwarty. W wieczór poprzedzający pierwszy ...

Tesla: Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem systemu autopilot

Doniesienia o śmiertelnych wypadkach związanych z autopilotem Tesli nie mają końca. W kolejnym w ...

VW Cargo E-Bike, czyli elektryczna, miejska riksza towarowa

VW elektryfikuje flotę dostawczaków i wprowadza… towarową rikszę

Volkswagen chce mocno zaistnieć w segmencie użytkowych aut elektrycznych. Podczas 69 Targów Samochodów Użytkowych ...

Luksusowa marka japońskich aut powiększa w Polsce sieć sprzedaży

Infiniti – japońska marka samochodów segmentu premium, będzie miała nowy salon na Wybrzeżu. Grupa ...

Zawodnicy Juve grają z logo Jeepa na koszulkach

Awantura o Ronaldo, nowego pracownika Fiata

Przejście Ronaldo do Juventusu to fantastyczna okazja na zwiększenie  wartości marki Jeep, której logo ...

Toyota Rav4: Zupełnie nowa

Piąta generacja Toyoty Rav4 właśnie wjeżdża do salonów. Mieliśmy okazję przyjrzeć się jej nieco ...