Nissan rozpoczął produkcję nowego crossovera Juke w zakładach w Sunderland. To druga generacja tego modelu.

Nowy Juke został zaprojektowany, skonstruowany i będzie produkowany w Wielkiej Brytanii. To model, który powstał specjalnie z myślą o europejskich rynkach. Druga generacja miejskiego crossovera będzie produkowana wyłącznie w Sunderland. Premiera modelu ma miejsce prawie 10 lat temu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że tak nietypowo wystylizowany samochód osiągnie tak duży sukces. Teraz przyszedł czas na nową generację.

Samochód jest dziełem stylistów i inżynierów z europejskich centrów projektowych i badawczo-rozwojowych Nissana w Paddington w Londynie oraz Cranfield w Bedfordshire. Dwie trzecie kooperantów zaopatrujących linię produkcyjną pochodzi z krajów UE, które będą jednocześnie odbiorcami 70 procent produkcji. Gianluca de Ficchy, prezes Nissan Europe, który odwiedził wczoraj Sunderland, by dopilnować ostatnich etapów przygotowań do uruchomienia produkcji, powiedział: „Nowy Juke to kolejne 100 milionów funtów zainwestowane w zakłady w Sunderland. Samochód ten został zaprojektowany, skonstruowany oraz będzie produkowany w Wielkiej Brytanii dla europejskich klientów”.

„Trzydzieści pięć lat temu Nissan postanowił, że zbuduje w Wielkiej Brytanii fabrykę, która będzie zaopatrywać europejskie rynki. Dziesięć milionów pojazdów później zakłady w Sunderland są największą fabryką w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowy Juke jest najlepiej skomunikowanym samochodem Nissana. Chciałbym przypomnieć, że z obecnością Nissana w Wielkiej Brytanii związanych jest ponad 35 000 miejsc pracy. Dziękuję naszym doświadczonym i wykwalifikowanym zespołom z Paddington, Cranfield i Sunderland, a także całemu gronu kooperantów, za ich wysiłek, który zaowocował wprowadzeniem tego nowego modelu”.

Oprócz zorganizowania ponad 5000 godzin szkoleń dla zespołów w związku z wdrożeniem nowego modelu firma zainwestowała także w modernizację zakładów. W tłoczni zainstalowano ponad 27 nowych zestawów form, które będą wykrawać i wytłaczać elementy z wysokowytrzymałej stali. W lakierni zbudowano cztery nowe komory lakiernicze, w których nadwozia będą malowane w 15 dwukolorowych kombinacjach.

Nowy Juke będzie napędzany 1‑litrowym 3‑cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który również jest produkowany w Sunderland. Jak zapewnia Nissan jednostka rozwijająca 117 KM mocy oferować ma lepsze osiągi przy niższym zużyciu paliwa i wyższej kulturze pracy w porównaniu z silnikiem o pojemności 1,6 l montowanym w modelu pierwszej generacji. Sprzedaż modelu na rynkach europejskich rozpocznie się pod koniec listopada.

ZOBACZ TAKŻE: Nissan: Asystent pasa ruchu na polu golfowym

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Jeep Compass jest lokomotywą sprzedaży marki

Kto ma SUV-y, ten ma miód

Jeep, Volkswagen, Volvo, DS, Jaguar, Porsche oraz Seat to czerwcowi liderzy wzrostu na unijnym ...

Bardzo zapracowany Elon Musk: satelity, tunel i pomoc Saudyjczyków

Fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej miał pomóc w wycofaniu Tesli z giełdy. Teraz Elon Musk ...

Peugeot bacznie przygląda się fabryce w Gliwicach

W czwartek, 17 stycznia do gliwickiej fabryki Opla przyjedzie Carlos Tavares, prezes Grupy PSA. ...

Turcja jak Polska, chce budować własne auto elektryczne

W 2022 roku Turcja planuje uruchomienie produkcji auta elektrycznego o zasięgu 500 kilometrów. Ma ...

Produkt niezalecany – Tesla z kolejną negatywną oceną

Po raz kolejny Consumer Reports wypowiedział się na temat Tesli i ponownie wynik nie ...

Gordon Murray Automotive T.50: Majstersztyk na kołach

Gordon Murray zasłynął jako genialny projektant samochodów sportowych. To on w latach 90. stworzył ...