Wyjątkowy prezent na setne urodziny Zagato: dwa modele Astona Martina, które kupić można wyłącznie w komplecie.

Aston Martin planuje zaoferować klientom 19 par składających się z kontynuacji DB4 GT Zagato, repliki historycznego modelu z wczesnych lat 60. i DBS GT Zagato. Co ciekawe DB4 nie może poruszać się po zwykłych drogach (nie posiada legalizacji drogowej). Napędzany jest sześciocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 395 KM, pojemności 4,7 litra, który jest połączony z manualną czterobiegową skrzynią biegów. Model wykonano ręcznie przez Heritage Division Aston Martin w Newport Pagnell, Buckinghamshire. Korpus wykonany jest z blach aluminiowych o grubości 1,2 milimetra, które rozciągają się na lekkiej ramie. Każdy z 19 modeli DB4 jest połączony z tradycyjnym kunsztem i nowoczesnymi możliwościami projektowania. Budowa wymaga około 4500 godzin pracy.

Pierwszy egzemplarz pomalowany został w kolorze „Rosso Maja” – na podstawie jednego z oryginalnych kolorów Astona. We wnętrzu fotele z włókna węglowego wzbogacono czarną skórą. Kierownica jest wąska, drewniana z trzema szprychami, a instrumenty klasyczne, okrągłe z chromowanymi krawędziami. Zabudowany we wnętrzu pałąk z homologacją FIA podkreśla, że DB4 powinien poruszać się po torze wyścigowym.

Nowoczesny model DBS GT Zagato zbudowany jest na bazie Astona Martina DBS Superleggera. Nie wiadomo czy napęd został zmodyfikowany, ale prawdopodobnie zostanie użyty oryginalne zespół napędowy, czyli silnik V12 o mocy 725 KM i 5,2 litra. 0-100 km/h w 3,4 sekundy, prędkość maksymalna 340 km/h. Co ciekawe, przebudowany DBS nie ma tylnej szyby. Żeby obserwować co się za nami dzieje zamiast lusterka wstecznego zabudowano kamerę.

Ten wyjątkowy duet produkowany jest w zakładzie Astona Martina w Gaydon w Wielkiej Brytanii. Kto zdecyduje się na kupno tych wyjątkowych modeli otrzyma DB4 GT Zagato teraz (wszystkie są już zbudowane), a rok później Brytyjczycy dostarczają DBS GT Zagato. Duet kosztuje 8,3 miliona euro (niemal 36 mln zł).

ZOBACZ TAKŻE: Premiery 2019 | Aston Martin: Przede wszystkim crossover

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Budowa dróg przestaje się opłacać

Rośnie liczba budów bez wykonawcy. GDDKiA zerwała właśnie umowę z Impresą Pizzarotti na budowę ...

Bank JP Morgan odchodzi od paliw kopalnych

Lider w zakresie bankowości inwestycyjnej – JP Morgan, dokonuje historycznego zwrotu. Po latach presji ...

Top 10 | Coupe i kabriolety w dół, ale Mustang w górę!

IBRM Samar opublikował listę najchętniej kupowanych samochodów typu coupe i kabriolet w 2019 roku. ...

Continental i Bosch z kłopotami: Rozkręca się „ołowiana” afera

Continental i Bosch dostarczały komponenty elektroniczne o zbyt wysokiej zawartości ołowiu. Dotyczy to elementów ...

Litewskie firmy transportowe uciekają do Polski

Już ponad 60 przewoźników z Litwy przeniosło swój biznes do Polski. Uciekają przed litewską ...

Skoda produkuje baterie do hybryd grupy Volkswagena

Skoda rozpoczyna produkcję baterii do hybryd typu plug-in marek Skoda, Audi, Seat i Volkswagen. ...