Wnętrze elektrycznego Porsche Taycan.

Tak wygląda wnętrze nowego, elektrycznego Porsche. Taycan może mieć na desce rozdzielczej nawet cztery wyświetlacze.

Napęd elektryczny pozwala na nową swobodę projektowania. Zarówno karoserii (niższy przód, brak wlotów powietrza) jak i wnętrza (brak tradycyjnego lewarka skrzyni biegów). Porsche zdecydowało się na pomieszanie koncpecjii stare/nowe. Elektryczny Taycan, który będzie świętował swoją premierę na salonie IAA (od 12 do 22 września) ma typowy krój deski Porsche jednak jej zawartość jest na wskroś nowoczesna.

Wnętrze elektrycznego Porsche Taycan.

Jak to zwykle w Porsche we wnętrzu liczy się przede wszystkim kierowca. Za kierownicą znajduje się dość typowy zestaw wskaźników, na środku deski rozdzielczej analogowy zegar, a przednie siedzenia są oddzielone masywną konsolą środkową. Do tego momentu mogłoby to być każdy inny model Porsche. Inaczej zaczyna się od braku dźwigni zmiany biegów. Na konsoli środkowej wmontowano 8,4-calowy ekran dotykowy z technologią dotykowego sprzężenia zwrotnego, na którym można kontrolować wiele funkcji pojazdu, takich jak np. klimatyzacja. Powyżej tego ekranu jest osadzony centralnie w desce rozdzielczej kolejny 10,9-calowy ekran dotykowy, na którym znajdziemy sterowanie treściami informacyjno-rozrywkowymi, takimi jak muzyka lub nawigacja.

Za kierownicą kierowca patrzy na 16,8 calowy wyświetlacz, który informuje o istotnych dla kierowcy informacjach z aktualnej jazdy jak prędkość, zużycie energii itd. Co ciekawe, nie jest on przykryty daszkiem, a światło nie odbija się w nim za sprawą powłoki antyrefleksyjnej. Takie rozwiązanie ma wyglądać bardziej elegancko. Prowadzący samochód może wybrać jeden z czterech trybów wyświetlania np. klasyczny, który oferuje tradycyjny okrągły wygląd instrumentów.

Kompletną nowością jest oferowany za dodatkową opłatą ekran dotykowy dla pasażera, który posiada wszystkie funkcje ekranu centralnego poza dwoma. Ograniczono dostęp do ustawień pojazdu i nie ma możliwości sterowania systemem Apple CarPlay. Za to pasażer będzie mógł w trakcie jazdy ustawić wygodnie nawigację czy pobawić się multimediami.

ZOBACZ TAKŻE: Porsche Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo: Klient idealny

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Porsche 911 odporne na pandemię

Przez ostatnie miesiące sprzedaż pojazdów przez koronawirus i lockdown znacząco się zmniejszyła. Są jednak ...

Słodko-gorzki pakiet mobilności

Przedstawiciele Rady Europy i Parlamentu Europejskiego wynegocjowali propozycje przepisów dotyczących drogowych przewozów międzynarodowych. Mogą ...

Crossovery Suzuki z rabatami

Suzuki w ramach limitowanej oferty proponuje na modele Vitara i SX4 S-Cross z rabatem ...

Rosjanie zbudowali swoją wersję pickupa Tesli

Rosyjska firma o nazwie Garage 54 zbudowała wyjątkowy pojazd. To replika niedawno zaprezentowanego pickupa ...

Ten model Jeepa znika na co najmniej rok z oferty

Jeep Grand Cherokee to jeden z bardziej rozpoznawalnych modeli włoskiej grupy PSA. W Polsce ...

Jak przywódca Korei Północnej kupił opancerzonego Maybacha

Jeśli dyktatorzy chcą mieć coś specjalnego, to pomimo sankcji to dostają. Oto jak Kim ...