Grupa OLX zakupiła pakiet większościowy spółki Carsmile, oferującej najem oraz leasing nowych samochodów online. Dzięki temu platforma trafiła już do portfela Naspers, umożliwiając realizację modelu „one-stop-shop”.

Carsmile to szybko rozwijająca się platforma sprzedaży nowych samochodów, założona w czerwcu 2018 roku, przez Łukasza Domańskiego oraz Michała Knittera. Głównym, a zarazem jedynym, miejscem funkcjonowania firmy jest internet. Za pośrednictwem sztucznej inteligencji oraz nowoczesnego finansowania zakupu (leasing oraz wynajem), udało się sprzedać 2,5 tysiąca pojazdów. Najlepszym okresem okazał się lockdown. To wtedy firma osiągnęła rekordowe wyniki. Niewątpliwy sukces spowodował, że spółką zaczęli interesować się inwestorzy. Efektem tego jest zakup pakietu większościowego przez OLX Group.

CZYTAJ TAKŻE: Jak wybieramy auta? Liczą się koszty, a nie znaczek na masce

– To dla nas wielki dzień. Po zaledwie dwóch latach od startu działalności operacyjnej, zyskujemy międzynarodowego inwestora. Nasz nowy większościowy akcjonariusz, OLX Group z siedzibą w Amsterdamie posiada serwisy ogłoszeniowe w kilkudziesięciu krajach i obsługuje setki milionów użytkowników na całym świecie. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego scenariusza – mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile. W e-salonie Carsmile dostępnych jest ponad 1000 modeli nowych aut, produkowanych przez 30 marek motoryzacyjnych. Są to zarówno najtańsze samochody miejskie, auta klasy premium, jak też samochody dostawcze.

– Carsmile to wyróżniająca się w polskim internecie platforma o ogromnym potencjale, dysponująca innowacyjnym i bardzo zaawansowanym produktem, a także najszerszą multibrandową ofertą samochodów. Tym ruchem poszerzamy nasze możliwości w segmencie samochodów nowych, w którym zachodzą bardzo dynamiczne zmiany w formach posiadania i użytkowania pojazdów – mówi Lukas Draginas, general manager sektora motoryzacyjnego w OLX Europe.

CZYTAJ TAKŻE: Carsmile już z tysiącem aut w sieci

Spółka Naspers posiada w swoim portfolio takie serwisy ogłoszeniowe jak m.in. Otomoto, „OLX” i od nieco ponad roku start-up „3-2-1 Sprzedane!”. Te platformy w głównej mierze skupiają się na obrocie samochodami używanymi. Draginas pokreślił, że dołączenie do tego grona Carsmile, pozwoli na realizację modelu „one-stop-shop”. Oznacza to, iż użytkownik będzie mógł zrealizować w jednym ekosystemie wszystkie motoryzacyjne transakcje. Obecnie platforma Carsmile ma ponad 300 tys. użytkowników miesięcznie, którzy każdego dnia inicjują ok. 300 tysięcy obliczeń raty wynajmu lub leasingu. Podłączenie do nowego ekosystemu Naspersa, umożliwi dotarcie do szerszego grona użytkowników m.in. z OLX Group.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Drożeje autostrada A4

Od 1 października drożeje przejazd autostradą A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Zarządzająca 60-kilometrowym koncesyjnym ...

Lexus UX: Na podbój serc

W najszybciej rosnącym w Europie samochodowym segmencie małych SUV-ów pojawił się nowy gracz. Poznajcie ...

Nowa Skoda Superb: Po raz pierwszy w wersji hybrydowej

Dopiero w roku 2022 lub nawet w 2023 Skoda zaprezentuje nową generacją Superba. Do ...

Koniec manipulacji z pomiarem zużycia paliwa

Kupujący auta czują się oszukiwani. Różnice między danymi producentów a rzeczywistym spalaniem na drodze ...

Toyota rusza w Polsce z produkcją przekładni do hybryd

W zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu we wtorek, 30 października ruszyła ...

Galeria | Skoda Scala: Nowy rozdział

Najnowszy model Skody to kompaktowa Scala. Zbudowana na platformie MQB A0, na której powstaje ...