Polski motocykl wygrał dwie prestiżowe nagrody w USA

Podczas zorganizowanego w USA zlotu Daytona Bike Week, zbudowany przez polską firmę Game Over Cycles motocykl New Jork-Rzeszów 2 zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Chopper/Bobber”, na jednej z największych imprez motocyklowych na świecie, w której co roku bierze udział około 500 tys. osób.

Publikacja: 14.03.2023 07:09

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

Foto: mat. prasowe

Polski motocykl zdobył na zlocie jeszcze jedną nagrodę. W kolejnym konkursie, Rat’s Hole Custom Bike Show zajął trzecie miejsce w kategorii "Over 1000 cc Custom" (custom o pojemności silnika powyżej 1000 cm³). Rat’s Hole to bardzo prestiżowy i najdłużej (od 1952 r.). organizowany konkurs motocykli customowych na świecie. Motocykl New Jork-Rzeszów 2 to zmodyfikowany Harley-Davidson Street Bob. Pojazd jest ozdobiony imponującymi złotymi i mosiężnymi elementami. Konstrukcja zawiera wiele ręcznie wykonanych elementów. Pojazd posiada również niestandardowe skórzane siedzenie oraz malowanie wykonane techniką pinstripingu. Maszyna jest siostrzanym motocyklem pojazdu o nazwie New York – Rzeszów.

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

mat. prasowe

Czytaj więcej

Harley Davidson wyszedł z dołka. Zyski w górę, nowy model w ofecie

NY-RZ bike, jak skrótowo nazywają go twórcy, to z kolei customowy Harley-Davidson inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta. Architektoniczne elementy motocykla nie tylko tworzą jego ornamentykę, ale są także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. Główne elementy konstrukcji zawierające architekturę danego miasta to np. koła z wygrawerowanymi budynkami Manhattanu, rura wydechowa w kształcie słynnego budynku Chryslera, pług przedni w kształcie ruin starego World Trade Center z napisem „9/11 Never Forget” czy oparcie siedzenia w formie mostu im. Tadeusza Mazowieckiego - największego mostu w Rzeszowie.

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

Game Over Cycles New York-Rzeszów 2

mat. prasowe

Motocykl New York-Rzeszów również był nagradzany na Daytona Bike Week. W 2020 roku maszyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Over 1000 cc Custom" w najbardziej prestiżowym konkursie imprezy, czyli Rat's Hole Custom Bike Show. Udział w Daytona Bike Week to kolejny etap realizacji planów Game Over Cycles związanych z rozwijaniem działalności na amerykańskim rynku. W lutym bieżącego roku firma otworzyła swój amerykański sklep z odzieżą i planuje również uruchomić siedzibę w Ameryce, a jeszcze w tym roku ujawnić nowy, duży projekt realizowany w Stanach Zjednoczonych.

Game Over Cycles (GOC) to założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Przez pierwsze lata działalności siedziba firmy była zlokalizowana w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy. Od 2019 warsztat Game Over Cycles działa w Rzeszowie. Ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn m.in. takich jak The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma ma na swoim koncie już 24 nagrody, w tym 17 międzynarodowych, uwzględniając aż 8 trofeów otrzymanych na European Bike Week (EBW), największym festiwalu motocyklowym w Europie. Ekipa GOC niejednokrotnie była nagradzana również w USA. W 2017 roku The Recidivist zdobył pierwsze miejsce w kategorii ”Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show - najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally – największym zlocie motocyklowym świata.

Game Over Cycles The Recidivist

Game Over Cycles The Recidivist

mat. prasowe

Czytaj więcej

Lamborghini pozostanie przy wolnossącym silniku V12
Dwa Kółka
To jest chyba najdziwniejszy pojazd BMW. Coś między skuterem a motocyklem
Dwa Kółka
Ten motocykl zbudowano w Rzeszowie. Wygrał na największym festiwalu motocyklowym
Dwa Kółka
Skąd i jakie motocykle sprowadzają Polacy?
Dwa Kółka
Suzuki Hayabusa obchodzi swoje 25-lecie. Specjalna wersja na urodziny
Dwa Kółka
Co dziesiąty rower wyprodukowany w Europie powstał w Polsce
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy