Amerykańska firma Varroc poszukuje w Polsce pracowników do nowej fabryki oświetlenia. W inwestycji wartej 54 mln euro, zatrudnienie znajdzie około 350 osób. Zakład został zbudowany w podlubelskich Niemcach i będą w nim powstawać przednie reflektory do samochodów.

Według doniesień, do końca roku około 350 osób znajdzie pracę w nowej fabryce produkującej oświetlanie do pojazdów. Nowa inwestycja, warta 54 mln euro, jest zlokalizowana w podlubelskich Niemcach. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Firma liczy na znalezienie wykwalifikowanej kadry technicznej w tych okolicy. Co więcej producent zapowiedział, że rozpocznie współprace z lokalnymi szkołami, aby wesprzeć kształcenie przyszłych inżynierów.

– Fabryka w Niemcach powstała, aby produkować przednie lampy do samochodów. Są to lampy budowane w różnej technologii, od halogenów oraz LED-ów, skończywszy na projektorach i lampach typu LED Matrix, które są inteligentne i wychodzą naprzeciw najbardziej aktualnym oczekiwaniom klientów – mówi Artur Grudzień, dyrektor fabryki Varroca w Niemcach.

CZYTAJ TAKŻE: Dzięki zasobom miedzi Polska może odegrać szczególną rolę w rozwoju elektromobilności

Nowy obiekt został zbudowany zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 i wyposażono go w innowacyjne rozwiązania. Wśród nich można wymienić choćby „wirtualną fabrykę”, która umożliwia poprawę komunikacji online w czasie rzeczywistym w procesie produkcji. Decyzja o kolejnej inwestycji (to 12 obiekt firmy w Polsce, firma posiada m.in. centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie), wynika ze zwiększającej się liczby produkowanych aut, a tym samym coraz większemu zapotrzebowaniu na zaawansowane technologicznie oświetlenie. Według założeń maksymalne możliwości produkcyjne wniosą 3,6 mln lamp i modułów oświetleniowych rocznie. Będą one produkowane na 10. liniach produkcyjnych.

CZYTAJ TAKŻE:Poczta Polska i Żabka testują jako pierwsi w Europie e-ciężarówkę

– Niemce to dla nas logiczny wybór, ponieważ dzięki niemu znajdujemy się blisko naszych głównych klientów z Europy Środkowej i Wschodniej. Ponadto Lubelskie to dobry region, jeśli chodzi o możliwość znalezienia wykwalifikowanych pracowników technicznych – mówi dla agencji Newseria Stephane Vedie, prezes Varroc Lighting Systems i dodaje – Wnosimy do regionu technologię, innowacje, produkty zaawansowane technicznie, więc potrzebujemy do pracy inżynierów, techników, osób ze specjalistycznymi umiejętnościami. Myślę, że możemy ich znaleźć w Niemcach i w Lubelskiem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

VW chce być eko-firmą

Największy producent samochodów w Europie przechodzi transformację. Volkswagen chce stać się bardziej przyjazny środowisku. ...

Pietro Gorlier szefem FCA na Europę

Włosi odetchną  z ulgą. Szefem Fiat Chrysler Automobiles w Europie został ich rodak, Pietro ...

Rowery miejskie na ostrym zakręcie

Rynek jednośladów najmowanych na minuty w kryzysie. Aż 87 proc. systemów rowerowych notuje spadki ...

Genewa 2019 | Polestar 2: Tesla może zacząć się bać

Polestar, czyli submarka Volvo, wprowadzi w 2020 roku elektryczny model średniej. Aktualna, łatwa do ...

Po raz pierwszy w historii Ferrari wstrzymało produkcję

Po raz pierwszy w swojej historii włoskie Ferrari zdecydowało się na wstrzymanie produkcji. Na ...

TOP 20 | Najchętniej kupowany samochód elektryczny w Europie

W styczniu 2020 roku najchętniej wybieranym samochodem wśród elektryków i hybryd plug-in był Renault ...