Amerykańska firma Varroc poszukuje w Polsce pracowników do nowej fabryki oświetlenia. W inwestycji wartej 54 mln euro, zatrudnienie znajdzie około 350 osób. Zakład został zbudowany w podlubelskich Niemcach i będą w nim powstawać przednie reflektory do samochodów.

Według doniesień, do końca roku około 350 osób znajdzie pracę w nowej fabryce produkującej oświetlanie do pojazdów. Nowa inwestycja, warta 54 mln euro, jest zlokalizowana w podlubelskich Niemcach. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Firma liczy na znalezienie wykwalifikowanej kadry technicznej w tych okolicy. Co więcej producent zapowiedział, że rozpocznie współprace z lokalnymi szkołami, aby wesprzeć kształcenie przyszłych inżynierów.

– Fabryka w Niemcach powstała, aby produkować przednie lampy do samochodów. Są to lampy budowane w różnej technologii, od halogenów oraz LED-ów, skończywszy na projektorach i lampach typu LED Matrix, które są inteligentne i wychodzą naprzeciw najbardziej aktualnym oczekiwaniom klientów – mówi Artur Grudzień, dyrektor fabryki Varroca w Niemcach.

CZYTAJ TAKŻE: Dzięki zasobom miedzi Polska może odegrać szczególną rolę w rozwoju elektromobilności

Nowy obiekt został zbudowany zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 i wyposażono go w innowacyjne rozwiązania. Wśród nich można wymienić choćby „wirtualną fabrykę”, która umożliwia poprawę komunikacji online w czasie rzeczywistym w procesie produkcji. Decyzja o kolejnej inwestycji (to 12 obiekt firmy w Polsce, firma posiada m.in. centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie), wynika ze zwiększającej się liczby produkowanych aut, a tym samym coraz większemu zapotrzebowaniu na zaawansowane technologicznie oświetlenie. Według założeń maksymalne możliwości produkcyjne wniosą 3,6 mln lamp i modułów oświetleniowych rocznie. Będą one produkowane na 10. liniach produkcyjnych.

CZYTAJ TAKŻE:Poczta Polska i Żabka testują jako pierwsi w Europie e-ciężarówkę

– Niemce to dla nas logiczny wybór, ponieważ dzięki niemu znajdujemy się blisko naszych głównych klientów z Europy Środkowej i Wschodniej. Ponadto Lubelskie to dobry region, jeśli chodzi o możliwość znalezienia wykwalifikowanych pracowników technicznych – mówi dla agencji Newseria Stephane Vedie, prezes Varroc Lighting Systems i dodaje – Wnosimy do regionu technologię, innowacje, produkty zaawansowane technicznie, więc potrzebujemy do pracy inżynierów, techników, osób ze specjalistycznymi umiejętnościami. Myślę, że możemy ich znaleźć w Niemcach i w Lubelskiem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słupsk i Kobylnica otrzymają obwodnicę

W ramach programu budowy obwodnic, który ma na celu popraw bezpieczeństwa, zatwierdzono ich budowy ...

Peugeot 5008 GT 2.0 BlueHDI: Rodzinnie i aktywnie

Model 5008 to czysta praktyczność, ale opakowana we francuski szyk. Peugeot już jakiś czas ...

Opel sprzedany od 31 lipca

Opel poinformował, że jego sprzedaż grupie PSA może nastąpić 31 lipca zależnie od decyzji ...

Kierowcy BMW deklarują najmniej szkód z OC

Tylko 16,8 procent ze wszystkich właścicieli BMW deklarowało spowodowanie przynajmniej jednej kolizji w całej ...

Volkswagen Golf Sportsvan: Gatunek zapominany

Są samochody, które mimo wielu zalet są niedoceniane. Przeważnie dzieje się tak przez ogólną ...

Słone opłaty za wjazd do centrum Londynu

Władze Londynu zaczęły naliczać kolejną opłatę za wjazd do miasta. "Najostrzejsze przepisy na świecie" ...