Rolls-Royce Motor Cars w 2019 roku osiągnął rekordową sprzedaż, najwyższą w swojej 116-letniej historii. 5 152 samochody trafiły do rąk klientów w ponad 50 krajach na całym świecie. To równa się 25 proc. wzrostowi w porównaniu do poprzedniego rekordu z 2018 roku.

Firma zanotowała znacznie lepsze wyniki na każdym z kluczowych rynków. Na szczycie wciąż pozostaje Ameryka Płn. (ok. jedna trzecia sprzedaży), a zaraz za nią są Chiny i Europa (z Wielką Brytanią). Poszczególne kraje, w których zanotowano rekordową sprzedaż, to Rosja, Singapur, Japonia, Australia, Katar i Korea. W 2019 roku Rolls-Royce’y były sprzedawane w ponad 50 krajach na świecie przez sieć 135 dealerstw. W zeszłym roku zostały otwarte dwa nowe salony – Rolls-Royce Motor Cars Brisbane (Australia) oraz Rolls-Royce Motor Cars Shanghai Pudong (Chiny).

Rolls Royce Phantom.

“Ten sukces jest nieporównywany z żadnymi dotychczasowymi osiągami. Świętujemy, ale jednocześnie pamiętamy o naszej najważniejszej obietnicy, którą złożyliśmy naszym klientom: że nasza marka pozostanie unikalna i ekskluzywna. Jesteśmy dumni i zadowoleni z 25 proc. wzrostu w 2019 roku. Światowy popyt na Cullinana, naszego SUVa, był głównym czynnikiem warunkującym ten sukces, który zgodnie z naszymi przewidywaniami ustabilizuje się w tym roku. Wynik z ostatniego roku jest donośnym potwierdzeniem jakości i spójności naszych produktów, wiary i pasji naszych klientów, a ponadto umiejętności, poświęcenia i determinacji naszej niezwykłej załogi w domu marki w Goodwood oraz zaangażowania dealerów na całym świecie” skomentował Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls Royce Dawn.

W swoim pierwszym pełnym roku sprzedaży SUV Rollsa – Cullinan stał się najszybciej sprzedającym się modelem w historii Rolls-Royce’a. Po 11 latach w 2019 roku zakończyła się produkcja modelu Ghost. Był to najbardziej popularny model Rolls-Royce’a od czasu, gdy firma produkuje swoje samochody w Goodwood. Ostatni egzemplarz Ghosta obecnej generacji opuścił linię produkcyjną Goodwood pod koniec 2019 roku. Premiera następcy Ghosta jest przewidziana na połowę 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowa moto.rp.pl | Torsten Mueller-Otvos, prezes Rolls Royce: To diament wśród wszystkich SUV-ów świata

Rolls Royce Ghost.
Rolls Royce Cullinan.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Opla zrezygnował

Prezes Opla, Karl-Thomas Neumann zrezygnował ze stanowiska. Pozostanie na nim do momentu sprzedaży niemieckiej ...

Polski rynek motocykli zaczął mocno hamować

Najbardziej spadł popyt na tanie maszyny ze słabymi silnikami. Za to rośnie sprzedaż luksusowych ...

Nissanem pojedziesz bez trzymania kierownicy

Nissan zaprezentował pierwszą na świecie technologię wspomagania kierowcy, która umożliwia jazdę autostradową z nawigacją ...

Fiat Chrysler i Grupa PSA połączyły się. Mocna obecność w Polsce

Fiat Chrysler Automobiles i Grupa PSA podpisały porozumienie o fuzji 50:50 — poinformowały obie ...

Carlos Ghosn

Sojusz Renault Nissan Mitsubishi trzeszczy w szwach

Rząd francuski chce zrobić wszystko, aby wyciszyć aferę w Renault. Wbrew wcześniejszym informacjom z ...

Prowadzisz działalność, nie dostaniesz dotacji na auto elektryczne

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie ministra energii w sprawie dopłat do samochodów elektrycznych. Nie ...