Producent boksów dachowych Kamei z Wolfsburga jest niewypłacalny. Firma ​​Kamei GmbH & Co. złożyła w sądzie rejonowym w Wolfsburgu wniosek o ogłoszenie upadłości. Z informacji przekazanych przez syndyka wynika, że działalność biznesowa będzie kontynuowana nawet po wstępnym postępowaniu upadłościowym i zamówienia będą realizowane normalnie, produkcja i dostawy będą kontynuowane. Kamei to jedna z najbardziej znanych i najstarszych niemieckich marek akcesoriów samochodowych. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę boksów dachowych, a także akcesoriów samochodowych.

Czytaj więcej

Niemcy zapłacą 243 mln euro kary za nieudane wprowadzenie opłat drogowych

Twórca boksu dachowego

Rodzinna firma prowadzona przez trzecie pokolenie, została założona w 1952 roku przez Karla Meiera, byłego projektanta wnętrz Volkswagena. Kamei początkowo specjalizował się w akcesoriach wnętrz, w tym w produkcji pierwszego na świecie bezpiecznego zagłówka. Meier skonstruował również tylny spoiler do VW Garbusa co znacznie poprawiało jego stabilność przy wyższych prędkościach. Inżynier z Wolfsburga opracował także protoplastę dzisiejszego boksu dachowego, który stał się hitem sprzedaży. Dla Kamei to do dzisiaj najważniejsza grupa produktowa.

Czytaj więcej

Będzie nowy Volkswagen Tiguan. Przechodzi ostatnie testy, premiera jesienią

Ostatnio firma zatrudniająca 42 pracowników osiągnęła sprzedaż na poziomie około 6 mln euro (ok. 26,8 mln zł), a największym klientem jest Grupa Volkswagen. Jako główną przyczynę bankructwa firma podaje zwiększone koszty materiałów. Ponadto opóźniono wprowadzenie nowego produktu na rynek, a negocjacje cenowe z producentami samochodów przebiegały zbyt wolno. Jedną z przyczyn był również dużo mniejszy niż zwykle popyt w sezonie letnim.