Aston Martin nieco zmienił swój logotyp, który powstał przy współpracy z Peterem Saville, grafikiem i projektantem, który jest odpowiedzialny m.in za wiele okładek płyt Joy Division i New Order. W porównaniu z emblematem, który ostatnio był modyfikowany w 2003 roku, skrzydła i logo nazwy wyróżniają się nieco bardziej. I to właściwie tyle. Najbardziej zauważalną zmianą jest usunięcie półokrągłej linii biegnącej przez skrzydła. To powściągliwa, ale dla brytyjskiej marki ważna zmiana.

Czytaj więcej

Aston Martin DBX707: Pełna moc naprzód

Nowy logotyp zostanie wykorzystany w kolejnych generacjach sportowych modeli marki. Swoją premierę będzie miał podczas Grand Prix Francji Formuły 1 (24.7.2022) i pojawi się na bolidzie Astona Martina. W swojej prawie 110-letniej historii logotyp Astona Martina był modyfikowany osiem razy. Motyw skrzydła jest cechą definiującą jego styl i wygląd od 1927 roku.

Ten na dole to nowy logotyp Astona Martina

Ten na dole to nowy logotyp Astona Martina

mat. prasowe

- Aktualizacja skrzydeł Astona Martina to klasyczny przykład koniecznej ewolucji logotypów o potwierdzonej proweniencji. Subtelne, ale konieczne ulepszenia nie tylko utrzymują świeżość form, ale pozwalają na uwzględnienie nowych technologii, sytuacji i zastosowań w przyszłości. Proces polegał na doprecyzowaniu i podkreśleniu kluczowej cechy marki Aston Martin - skomentował Saville. 

Czytaj więcej

Opony do zadań bardzo specjalnych