Aktualizacja: 09.12.2024 05:58 Publikacja: 05.09.2021 07:56
Foto: mat. prasowe
To w takiej właśnie atmosferze rozpoczną się w poniedziałek, 5 września targi samochodowe w Monachium IAA Mobility, pierwsza taka impreza od salonu we Frankfurcie nad Menem 2 lata temu. Wtedy także okazało się, że będzie to ostatnia taka impreza w tym mieście. Monachium było gotowe ją przejąć. - IAA cały czas muszą się rozwijać, a wydarzenia, jakie zaplanowaliśmy podczas monachijskiego salonu będą z pewnością początkiem nowej rewolucji - zapowiada Hildegard Müller, szefowa Verband Der Automobilindustrie (VDA), niemieckiego stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego. Nowością będzie przede wszystkim to, że na najbliższy tydzień Monachium zmieni się w stolicę światowej motoryzacji. Premiery nowych modeli będą się odbywały nie tylko na terenach targowych, ale i w całym centrum miasta. Na specjalnie przygotowanej alei "Blue Lane" wydzielone zostaną specjalne odcinki do testowania pojazdów z napędem elektrycznym. Wiadomo już, że takie jazdy zorganizują Amazon Alexa Automotive, Audi, BMW, Dacia, Daimler, Porsche, Ford, Luminatec, Obist, Schaeffler i Wey.
Czy się to komuś podoba, czy nie, zmienia się nie tylko oblicze motoryzacji, ale kończy się też dotychczasowa formuła targów motoryzacyjnych. Żeby przetrwać, będą musiały wymyślić się na nowo.
Dostawca podzespołów motoryzacyjnych i rowerów elektrycznych ze Szwabii ogłosił upadłość. W 2011 roku firma zdobyła nagrodę Deutsche Gründerpreis - wyróżnienie dla wybitnych przedsiębiorców w Niemczech.
W przyszłości kierowcy we Francji będą musieli zwracać uwagę na nowy niebieski znak drogowy z białym rombem. Wyjaśniamy co oznacza ten znak i ile będzie kosztować, jeśli go zignorujesz?
Po ogłoszonym w lipcu bankructwie przez producent foteli samochodowych Recaro zły czas dobiegł końca. Znana na całym świecie niemiecka marka znalazła inwestora, który jednak przeniesie produkcję z Niemiec do Włoch.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Po tym, jak zarząd Volkswagena ujawnił plany zamknięcia trzech fabryk w Niemczech, załogi rozpoczęły protest. Zarząd tłumaczy, że nie ma innego wyjścia. Związkowcy są przekonani, że ma.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Niemcy po raz kolejny eksperymentują z przeniesionymi targami samochodowymi. Zamiast we Frankfurcie, w tym roku niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego VDA po raz drugi zorganizowało je w Monachium.
To będzie przede wszystkim pokaz siły chińskiej motoryzacji i niemieckiej odpowiedzi na nadjeżdżające elektryki z Kraju Środka. W niedzielę, 3 września zamkniętymi pokazami najnowszych modeli wystartuje IAA Mobility europejski salon samochodowy, który przeniósł się z Frankfurtu do Monachium.
Tygodniowe targi motoryzacyjne w Monachium właśnie się zakończyły. Organizatorzy zrobili wszystko, żeby się udały. I już zapowiadają kolejną imprezę w takiej samej formule. Ma się odbyć od 5 do 10 września 2023.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Rzeźby dekorują przestrzenie kontaktów międzyludzkich. Poza strefą publiczną często są jedynie okazami galeryjnymi. W przestrzeni publicznej przede wszystkim stawiają pytania. Oskar Zięta nową rzeźbą „Hempel” zaprasza do kolejnej dyskusji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas