Chińczycy atakują Europę nową elektryczną marką

Chiński producent samochodów MG rozpoczął sprzedaż swoich aut w Niemczech. Firma o nazwie MG Motor Germany ma mieć 20 lokalizacji, a to dopiero początek.

Publikacja: 05.04.2021 12:32

Chińczycy atakują Europę nową elektryczną marką

Foto: moto.rp.pl

Według doniesień celem importera chińskiej marki jest posiadanie salonu sprzedaży w każdym mieście  na terenie Niemiec powyżej 100 000 mieszkańców. U naszych zachodnich sąsiadów jest około 80 takich miast. Oprócz dealerów wielomarkowych pojawią się również salony dedykowane MG.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny: Elektryczny świat, którego nie znamy

""

MG ZS EV

moto.rp.pl

""

MG ZS EV

moto.rp.pl

MG to dawna brytyjska marka, która jest teraz własnością chińskiej grupy SAIC. Chińczycy od dłuższego czasu sprzedają samochody w Wielkiej Brytanii. W Europie kontynentalnej MG chce pozycjonować się jako marka samochodów elektrycznych. Oferta obejmie póki co dwa SUV-y – model ZS EV z napędem elektrycznym oraz hybrydę plug-in. W ciągu roku do portfolio dodany ma zostać kolejny SUV o nazwie Marvel R (maj 2021) oraz kompaktowe kombi MG5 (październik 2021 r.). Wszystkie modele oferowane na rynku niemieckim są dostępne w Chinach pod marką Roewe. Na rok 2025 Chińczycy postawili sobie za cel sprzedaż 100 000 samochodów w całej Europie.

Tu i Teraz
Michelin likwiduje fabrykę opon w Olsztynie. Przenosi ją do Rumunii
Tu i Teraz
Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"