– Zmiana wysokości opłat jest związana z zaplanowanymi na najbliższy czas inwestycjami, obejmującymi również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej. W 2019 roku chcemy kontynuować modernizację infrastruktury autostradowej, a także wprowadzić nowe, jeszcze wygodniejsze formy płatności – tłumaczy Rafał Czechowski, rzecznik Stalexportu Autostrady Małopolskiej. – Mimo zmiany stawek użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych kartA4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według dotychczasowego cennika.

CZYTAJ TAKŻE: Podwyżki za przejazd autostradą A2

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków od 1 marca br. na każdym z dwóch placów poboru opłat wynosić będzie:

5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle (bez zmian);

10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach (bez zmian);

20,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami (dotychczas 18 zł);

20,00 zł – pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami (dotychczas 18 zł);

35,00 zł – pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne (dotychczas 30 zł).

CZYTAJ TAKŻE: Czy autostrada A2 między Warszawą a Łodzią pozostanie bezpłatna?