fot. AdobeStock

Do przetargu na rozbudowę drogi S6 (obwodnica Słupska) stanęły trzy firmy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje obecnie oferty nadesłane przez Strabag, Mirnud i Budimex. Już niedługo poznamy zwycięzcę.

Plan rozbudowy obwodnicy Słupska jest wynikiem działań na rzecz powstania dróg ekspresowych w Polsce – wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Fragment, który był oddany do użytku w 2010 r. stanowi dwujezdniowy odcinek wyłącznie w obrębie węzłów. Z tego względu konieczne są działania remontowo-budowlane, aby został on przygotowany i wcielony do drogi ekspresowej S6 w woj. pomorskim. Do przetargu ogłoszonego przez GDDKiA, stanęły trzy firmy. Najtańszą ofertę złożył Strabag (128 440 271,21 zł) – podaje portal wnp.pl. Nieco droższą propozycję przestawiło konsorcjum Mirbud (lider) i Kobylarnia (partner) – 136 464 312,38 zł. Najdroższy w tym zestawieniu okazał się Budimex, który wykonanie prac wycenił na 183 349 950 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Południowa obwodnica Warszawy na ukończeniu

Dyrekcja w wadze oceny ostatecznej określiła, że cena stanowi 60 proc. całości, przedłużenie okresu gwarancji jakości (maksymalnie do pięciu lat) to 30 proc., a skrócenie terminu realizacji kontraktu (maksymalnie trzy miesiąca) – 10 proc. – Oprócz ceny, weryfikacji podlegać będą kwalifikacje oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia. Komisja przetargowa rozpoczęła analizę i ocenę złożonych ofert. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w pierwszym półroczu 2021 r. – podała GDDKiA. W przetargu określono zakres działań związanych z danym odcinkiem drogi. Zgodnie z tym do wybudowania będzie druga jezdnia obwodnicy Słupska – jezdnia północna na odcinkach międzywęzłowych:

– odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (d. Reblinko) – Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km
– odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe (d. Kobylnica) – Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km
– odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód (d. Głobino) – Redzikowo o długości 2,2 km

fot. AdobeStock

CZYTAJ TAKŻE: W połowie 2021 roku pojedziemy obwodnicą Wałbrzycha

Dodatkowo w ramach zamówienia przewidziano poszerzenie jezdni południowej zgodnie z wymaganiami dla dróg ekspresowych (10 metrów szerokości wraz z poprawą jej odwodnienia). Poza tym zaprojektowane i wybudowane zostaną cztery obiekty mostowe w tym największy z nich przez rzekę Słupię o długości ok. 147 metrów. Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji Rządu o przyznaniu dodatkowych środków finansowych z budżetu państwa na budowę tej trasy – podaje GDDKiA. Na chwilę obecną w przetargach jest siedem odcinków ekspresówki S6 o łącznej długości 104 kilometrów. W Polsce obecnie dla kierowców dostępnych jest 4269 km dróg szybkiego ruchu, z czego 1712 km stanowią autostrady, a 2557 km drogi ekspresowe. W 2021 roku Dyrekcja planuje oddać do użytku kolejne 385 kilometrów nowych odcinków (40 km autostrad i 308 dróg ekspresowych).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Toyota RAV4 hybrid: Dopasuj ją do własnych potrzeb

Pierwsza generacja japońskiego SUV-a pojawiła się na rynku w 1994 roku i była jednym ...

Johan van Zyl, prezes Toyota Motor Europe: Coraz mocniej stawiamy na hybrydy

Dla nas największym wyzwaniem pozostaje elektryfikacja, częściowo wymuszona koniecznością osiągnięcia wyznaczonych poziomów emisji dwutlenku ...

Seat podał ceny zmodernizowanej Ateki

Seat Ateca po modernizacji zmienił się nieznacznie z zewnątrz, ale otrzymał nową wersję wyposażenia. ...

Mitsubishi wchodzi do galerii

W warszawskim centrum handlowym Promenada otwarto właśnie pierwszy w Polsce butikowy salon Mitsubishi. Pilotażowy ...

Elon Musk: 1,8 mld USD w bonusie tuż za rogiem

Imponujący wzrost notowań Tesli spowodował, że jej założyciel już wkrótce może otrzymać możliwość zakupu ...

Wszystko, co wiemy już o ID.3

Na rynku samochodów elektrycznych zaczyna się rewolucja. Volkswagen inwestuje miliardy euro w nowy rozdział ...