Tesla stała się najcenniejszym graczem w branży motoryzacyjnej. To dobry moment żeby zrobić fuzję na swoich warunkach. Czy Musk myśli o fuzji?

Elon Musk nie wyklucza połączenia Tesli z którymś z producentów branży moto. – Na pewno nie rozpoczniemy wrogiej próby przejęcia – podkreślił, we wtorek podczas wręczania Axel Springer Awards w Berlinie Elon Musk. Jednak zaznaczył też, że jeśli pojawiłaby się konkretna propozycja to na pewno opja fuzji zostanie rozważona.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla planuje kompaktowy model za mniej niż 100 tys. złotych

Wraz z trendem w kierunku elektromobilności Tesla stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie o wartości rynkowej około 550 miliardów dolarów. To daje Muskowi dużą swobodę w używaniu akcji Tesli jako waluty nabycia. Pozostali producenci samochodów grają, pod względem wartości rynkowej w innej lidze. Nawet Toyocie daleko do Tesli.

Musk chce po ukończeniu budowy fabryki Tesli w Grünheide pod Berlinem spędzić więcej czasu w Niemczech. Amerykańska firma planuje od przyszłego lata produkować w niemieckiej fabryce do 500 000 samochodów elektrycznych rocznie. Z czasem fabryka zlokalizowana pod Berlinem ma stać się największym na świecie producentem akumulatorów. Zakład powinien zatrudniać około 12 000 pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Produkt niezalecany – Tesla z kolejną negatywną oceną

Na pytanie Mathiasa Döpfnera, szefa wydawnictwa Springer gdzie spędzi noc w Niemczech, Musk odpowiedział, że będzie spał w sali konferencyjnej w wciąż niedokończonej fabryce w Grünheide. – Daj mi to całkiem dobre pojęcie o tym, co tam się dzieje – wyjaśnił. Musk powiedział również, że za dekadę większość nowych pojazdów będzie miała możliwości autonomicznej jazdy. – Kierowanie własnego samochodu będzie czymś od czego będziemy coraz bardziej odchodzić. Oprogramowanie Tesli, które może odciążyć kierowcę od kontrolowania samochodu w większości sytuacji, powinno być gotowe do wprowadzenia na rynek w przyszłym roku. Nawet jeśli zatwierdzenie przez organy regulacyjne mogłoby potrwać dłużej – stwierdził Musk. W przeciwieństwie do większości innych firm, Tesla chce obejść się bez drogich radarów laserowych i oprzeć autonomiczną jazdę na systemie kamer i czujników radarowych.

Tesla Model 3.

Musk, który jest również szefem firmy kosmicznej SpaceX, potwierdził, że może sobie wyobrazić zostać pochowany na Marsie. – Wszyscy musimy kiedyś umrzeć, a jeśli masz wybór bycia pochowanym na Marsie to czemu z tego nie skorzystać… Po raz kolejny 49-letni Amerykanin powtórzył swoje ostrzeżenie, że rozwój sztucznej inteligencji jest dla ludzkości „bardziej niebezpieczny niż bomba atomowa”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wschodnia obwodnica Warszawy z rocznym opóźnieniem

Obwodnica Warszawy to temat, który ciągnie się przez lata. Kiedy określono przebieg jej wschodniej ...

Znaleźć odpowiedni rozmiar. Nowy trend w elektromobilności

Elektromobilność dopiero zaczyna się rozwijać. Obecny trend w samochodach elektrycznych to walka producentów o ...

Dwa lata temu salon w Paryżu odwiedził milion gości. Ich liczba systematycznie spada

Salon samochodowy w Paryżu: Zmierzch wielkich imprez

Lista nieobecności na rozpoczynającym się we wtorek paryskim Mondial d'Auto jest długa. Czy to ...

Pagani planuje model elektryczny. Klienci go nie chcą

Pagani, włoski producent sportowych samochodów, obchodzi 20-lecie Zondy. W 2024 roku ma pojawić się ...

Rewolucyjna bateria amerykańskiego startupu. Większy zasięg, krótsze ładowanie

Zasięg jest piętą achillesową samochodów elektrycznych. Według amerykańskiego startupu XNRGI ma to się wkrótce ...

Jeśli elektryczne auto, to tylko z dopłatą

Wzrosła liczba Polaków zainteresowanych zakupem elektrycznego samochodu. Słabnie popyt na diesle. Z raportu „Barometr ...