Od przyszłego roku możliwe są podwyżki opłat za parkowanie. Zgodnie z przygotowaną propozycją koszt pozostawienie samochodu w strefie ma nie tylko podrożeć, ale też wydłużyć się czas, kiedy trzeba uiszczać opłaty. Sprawdzamy co ma się dokładnie zmienić.

W najbliższy czwartek (tj. 15 października 2020 roku) odbędzie się spotkanie Rady Warszawy. Urzędnicy mają zająć się m.in. podwyżkami w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Zgodnie z przygotowaną propozycją pierwsza godzina pozostawienia pojazdu w SPPN ma od przyszłego roku kosztować 3,90 zł, a nie jak do tej pory 3 zł. Druga godzina będzie stanowiła wydatek 4,60 zł (obecnie 3,60 zł), trzecia – 5,50 zł (obecnie 4,20 zł), a czwarta i każda kolejna – 3,90 zł (obecnie 3 zł).

CZYTAJ TAKŻE: W Warszawie podwyżki za parkowanie. 250 zł za brak opłaty

Wydłuży się też czas konieczności uiszczania opłat. Jak na razie ten obowiązek jest od 8 do 18 w dni powszednie. Po zaakceptowaniu zmian będzie to od 8 do 20, również w dni powszednie. Tym samym weekendy oraz dni: 2 maja, 24 grudnia i 31 grudnia, nadal pozostaną wolne od opłat w strefie SPPN.

Podrożeje również abonament za parkowanie na drugi i każdy następny samochód dla zameldowanych pod tym samym adresem, a dokładniej „dla wszystkich osób zameldowanych w określonym lokalu mieszkalnym lub domu”. Zgodnie z nową propozycją roczna stawka abonamentowa ma wynieść 1200 zł. Będzie można ją opłacić w dwóch równych ratach po 600 zł.

CZYTAJ TAKŻE: ZTP w Krakowie proponuje podniesienie stawek za parkowanie o 1000 proc.

– Rejon obowiązywania abonamentu wyznaczamy, wybierając do 8 parkomatów (może być ich mniej) w promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania mieszkańca w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego – przypomina ZDM. Jeżeli radni przegłosują nowelizację opłat w strefie SPPN, to nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża samochodowa drży przed brexitem

Polska jest piątym dostawcą części i komponentów motoryzacyjnych oraz aut do Wielkiej Brytanii. Przy ...

Francuski koncern motoryzacyjny chce ściągnąć pracowników z Polski

PSA chce wykwalifikowanych pracowników z polskiej fabryki Opla do pracy we Francji. Ten pomysł ...

Świetny marzec Opla

W marcu Opel sprzedał na polskim rynku 3 953 samochody osobowe i dostawcze do 3,5 ...

Cupra Ateca vs Seat Ateca: Takie same, zupełnie inne

Chcesz mieć szybkie, dobrze prowadzące się auto? I jeszcze do tego garnuszka szczęścia dorzucić ...

Spadki sprzedaży w marcu. Tylko jedna marka się obroniła

Nie ma co ukrywać. SARS-CoV-2 doprowadził do sytuacji, w której rynek sprzedaży pojazdów zamarł. ...

30 Volkswagenów dla strażaków

Volkswagen Financial Services przekazał pierwsze samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Auta ...