Od przyszłego roku możliwe są podwyżki opłat za parkowanie. Zgodnie z przygotowaną propozycją koszt pozostawienie samochodu w strefie ma nie tylko podrożeć, ale też wydłużyć się czas, kiedy trzeba uiszczać opłaty. Sprawdzamy co ma się dokładnie zmienić.

W najbliższy czwartek (tj. 15 października 2020 roku) odbędzie się spotkanie Rady Warszawy. Urzędnicy mają zająć się m.in. podwyżkami w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Zgodnie z przygotowaną propozycją pierwsza godzina pozostawienia pojazdu w SPPN ma od przyszłego roku kosztować 3,90 zł, a nie jak do tej pory 3 zł. Druga godzina będzie stanowiła wydatek 4,60 zł (obecnie 3,60 zł), trzecia – 5,50 zł (obecnie 4,20 zł), a czwarta i każda kolejna – 3,90 zł (obecnie 3 zł).

CZYTAJ TAKŻE: W Warszawie podwyżki za parkowanie. 250 zł za brak opłaty

Wydłuży się też czas konieczności uiszczania opłat. Jak na razie ten obowiązek jest od 8 do 18 w dni powszednie. Po zaakceptowaniu zmian będzie to od 8 do 20, również w dni powszednie. Tym samym weekendy oraz dni: 2 maja, 24 grudnia i 31 grudnia, nadal pozostaną wolne od opłat w strefie SPPN.

Podrożeje również abonament za parkowanie na drugi i każdy następny samochód dla zameldowanych pod tym samym adresem, a dokładniej „dla wszystkich osób zameldowanych w określonym lokalu mieszkalnym lub domu”. Zgodnie z nową propozycją roczna stawka abonamentowa ma wynieść 1200 zł. Będzie można ją opłacić w dwóch równych ratach po 600 zł.

CZYTAJ TAKŻE: ZTP w Krakowie proponuje podniesienie stawek za parkowanie o 1000 proc.

– Rejon obowiązywania abonamentu wyznaczamy, wybierając do 8 parkomatów (może być ich mniej) w promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania mieszkańca w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego – przypomina ZDM. Jeżeli radni przegłosują nowelizację opłat w strefie SPPN, to nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tank&Go – bezkontaktowe tankowanie i płacenie

Carrefour rozpoczął na swoich stacjach paliw testy nowej usługi. Za paliwo będzie można płacić ...

ACEA: Brexit i normy emisji wyhamują rynek w Europie

Sprzedaż nowych samochodów w 2018 r. w Europie wzrośnie tylko o 1 proc. z ...

Suzuki Swift 1.2 Hybrid: Smak landrynek

Swift to światowy samochód. Model, który spotkasz praktycznie w każdym miejscu na kuli ziemskiej. ...

Tesla wkracza do Polski. Będzie autoryzowany serwis

Jak podaje "Puls Biznesu" w Polsce zacznie działać oficjalny oddział Tesli. W tym celu ...

Nowe Audi Q7: W stronę Q8

Audi Q7 zostało zmodernizowane i dzięki temu nieco upodobniło się do Q8. Do sprzedaży ...

Wielkie sprzątanie po Carlosie Ghosnie

Szefowie trzech firm samochodowych ogłosili we wtorek, 12 marca w centrali Nissana w Jokohamie ...