Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych poinformował, że 2. Regionalna Baza Logistyczna wybrała w przetargu dostawcę nowych ciężarowo-osobowych pojazdów. Tym samym Honkery zostaną zastąpione przez Nissany Navara, których będzie co najmniej 485 sztuk.

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych poinformował, że 2. Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła przetarg na dostawę nowych ciężarowo-osobowych pojazdów przeznaczenia ogólnego. Największą liczbę punktów otrzymało konsorcjum spółek zajmujące się wojskowym sprzętem Glomex Military Supplies Polska Sp. z o. o. oraz Glomex MS s.r.o. wyceniając kontrakt na 121 252 545,15 zł brutto. Według założeń jeszcze w 2020 roku dostawca powinien dostarczyć 160 Nissanów Navara z silnikiem o mocy 190 KM – bo właśnie takie auto było oferowane w przetargu. Pickupy mają być wyposażone m.in. w ochronną osłonę pod silnikiem i opony z wkładkami typu Run Flat. Do 28 października 2022 roku ma zostać dostarczonych 485 pojazdów, ale kolejne 150 sztuk przewiduje prawo opcji.

Cywilna wersja Nissana Navara.

CZYTAJ TAKŻE: Ciemna strona Nissana

Produkowana w Barcelonie od 2015 roku czwarta generacja Navary oferowana jest wyłącznie z dieslem o pojemność 2,3 litra o mocy 160 lub 190 KM. Cena mocniejszej wersji rozpoczyna się od 139 800 zł. Dla potrzeb wojska auta otrzymają specjalny maskujący lakier i dodatkowe wyposażenie np. do systemów łączności, uchylne boki w zabudowie typu Hard Top, stalową osłonę pod silnikiem i opony z wkładkami typu Run Flat. Nissany zastąpią wysłużone Honker zbudowane na bazie Tarpana. Pierwszy przetarg na nowe auta ogólnego przeznaczenia rozpisany został w 2015 roku. Każde z kolejnych podejść do wyłonienia nowego auta dla wojska okazało się nieskuteczne.

Dopiero 6. postępowanie przetargowe wyłoniło zwycięzcę, unieważniając wcześniejsze oferty dostawców. Wśród innych startujących były firma Demarko ze Świętochłowic, która na co dzień zajmuje się obróbką stali (wartość 130,1 mln złotych brutto) oraz Steeler Marcin Piasecki budujący osłony i orurowanie dla modeli SUV (wartość 122,7 mln złotych brutto).

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Nissan Juke: Kontynuacja bestsellera

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

BMW i8 Roadster: Ekologia po bawarsku

Rozstanie z ogniście pomarańczowym, sportowym BMW to ciężkie przeżycie. Odkryty i8 to chyba najpiękniejszy ...

DS7 Crossback e-tense 4×4: Hybrydowy komfort

Flagowy DS7 dostępny jest w nowej wersji z hybrydą plug-in. Awangardowy SUV ma 300 ...

Nowe przepisy uderzają w branżę transportową

W nocy z 2 na 3 listopada wprowadzono nowe obostrzenia związane z panującą pandemią ...

111 lat Bugatti: Połączenie luksusu, sportowego charakteru i elegancji

Bugatti ma 111 lat. To dobra okazja żeby przyjrzeć się historii luksusu zmieszanego ze ...

Volvo XC40 Plug-In Hybrid: Ekosukces

Volvo uzupełnia gamę modelu XC40 o wersję hybrydową plug-in. To ostatnie auto z gamy ...

FCA będzie produkować w Tychach trzy nowe modele samochodów

Koncern FCA zapowiedział strategiczne inwestycje w fabryce koncernu w Tychach. Rozpocznie tam produkcję nowych ...