Objazd z powodu zatoru czy unikanie opłat za autostradę i jazda bocznymi drogami? Tego podczas wakacji nie będzie można zrobić w austriackim Tyrolu.

Austriacki kraj związkowy Tyrol chce uniemożliwić pojazdom opuszczanie płatnych autostrad. Właśnie teraz, w okresie przedwakacyjnym urzędnicy wydali odpowiednie zezwolenia na blokady dróg. Od czwartku (20.06) obowiązuje zakaz jazdy na drogach pozamiejskich, z których często korzystają podróżni, aby uniknąć korków lub uniknąć opłat za autostrady. Decyzja ta została ogłoszona przez rząd w Tyrolu kilka dni po tym, jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) wstrzymał planowaną opłatę za przejazd niemieckimi autostradami. – Zjazdy z autostrad w obszarze Innsbrucka zostaną zamknięte dla takich pojazdów – powiedział tyrolski gubernator Günther Platter z partii ÖVP. Jak twierdzi, tym ruchem chce odciążyć od ruchu wsie i miasteczka dotknięte ruchem tranzytowym na trasie między Niemcami a Włochami.

Zakaz obowiązywać będzie we wszystkie weekendy od soboty od godziny siódmej do niedzieli do godziny 19 i ma zostać utrzymany do połowy września. Nie dotyczy kierowców, którzy chcą udać się bezpośrednio do Innsbrucka lub okolicznych wiosek. Ograniczenia obejmują samochody osobowe, ciężarowe i motocykle i zjazdów dotyczą zjazdów pomiędzy miejscowościami Hall i Zirl na autostradzie Inntal (A12) oraz w Patsch i Gries am Brenner na autostradzie Brenner (A13).

ZOBACZ TAKŻE: Cięcie drogowych planów na 2019 r.

W międzyczasie podjęto odpowiednie kroki, aby urządzenia nawigacyjne w Tyrollu nie pokazywały objazdów. Według szefa tyrolskiej policji drogowej Markusa Widmanna operatorom przekazano w związku z zakazem najnowsze dane o ruchu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autonomiczne auta Ubera to bajka?

Ambitne wizje dotyczące tzw. samojezdnych pojazdów, jakie roztaczał od kilku lat Uber, kojarzony z ...

15 tys.Tesli do warsztatów. Problemy ze wspomaganiem

Tesla przywołuje 15 000 egzemplarzy Modelu X do warsztatów. Elektryki mogą mieć problem ze ...

Zdjęcie tygodnia: Tesla i „Starman” na Marsie

Na początku 2018 roku rakieta Falcon z Teslą Roadster i „Starman” za kierownicą jako ...

Coraz częściej używamy bezprawnie telefonów podczas jazdy

Dane Policji nie postawiają złudzeń. Polacy coraz częściej używają bezprawnie telefonów podczas jazdy. W ...

Luksus się sprzedaje. Lamborghini i Rolls Royce z rekordem

Luksusowe marki odnotowują rekordy sprzedaży. Jeszcze nigdy z fabryki Lamborghini i Rolls Royce'a nie ...

Elektryczny rower na ulicach San Francisco

Rowery elektryczne wyjeżdżają z cienia

Sprzęt z kategorii tzw. e-bike, dotąd był zarezerwowany dla klientów z grubszym portfelem. Teraz ...