Przez wpisy na twitterze Elon Musk musiał zrezygnować z funkcji przewodniczącego w radzie nadzorczej Tesli. Właśnie poznaliśmy jego następcę.

Akcje w górę, akcje w dół, oburzenie inwestorów, w końcu negocjacje z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Elon Musk przez finalnie do niczego nie prowadzące wpisy na twitterze doprowadził do przymusowego odejścia z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej (więcej TU). Pozwolono mu jedynie zachować stanowisko prezesa spółki.

Robyn Denholm – nowa szefowa Tesli

W spekulacjach kto obejmie stanowisko po Musku pojawił się nawet Warren Buffett. Teraz już wiadomo, że przewodniczącą rady nadzorczej zostanie kobieta, 55 letnia Australijka Robyn Denholm. Denholm od czterech lat jest członkinią rady nadzorczej Tesli. Nowe stanowisko może jednak objąć dopiero za pół roku. Od 2017 roku pełni funkcję dyrektora operacyjnego największej australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra. Nowa szefowa rady nadzorczej Tesli pracowała już w australijskim oddziale Toyoty oraz w firmach informatycznych Sun Microsystems i Juniper Networks.

ZOBACZ TAKŻE: Elon Musk chce wycofać Teslę z giełdy

Według informacji telewizji CNBC roczne wynagrodzenie Robyn Denholm w Tesli będzie wynosiło około 300 tys. dolarów plus 8 tys. opcji na akcje, które obecnie mają wartość około 2,8 mln dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Renault Master: Kategoria B w rozmiarze XXL

Przeprowadzka, zakup mebli albo innych gabarytowych towarów to sytuacje, z którymi nie poradzi sobie ...

Mikroauta na minuty w odwrocie. Wrócą jeszcze do polskich miast?

Miały być napędem dla rynku car-sharingu i odpowiedzią na zakorkowane metropolie, ale ostatecznie małe, ...

Opel Grandland X: Najbardziej wszechstronny SUV Opla

To obecnie największy SUV w palecie niemieckiego producenta. Jest nowoczesny, dynamiczny, a w wersji ...

Honda CR-V Hybrid: Ferment w towarzystwie

Do 2025 r. ponad 60 proc. sprzedawanych przez Hondę samochodów będą stanowiły modele hybrydowe lub ...

W Poznaniu produkowane są części do elektrycznego Volkswagena ID.3

W odlewni Volkswagen Poznań rozpoczęła się seryjna produkcja elementu obudowy elektrycznego silnika Volkswagena ID.3. ...

Ford pracuje nad rozwiązaniem „problemu ostatnich 50-metrów”

Ford pracuje nad sposobem rozwiązania tego, co inżynierowie pracujący nad autonomicznymi samochodami nazywają „problemem ...