To był zaskakujący wywiad. Elon Musk przyznał, że z jego zdrowiem nie jest najlepiej. Reakcją był spadek akcji o 9 procent. Piątek 17 sierpnia był najgorszym dniem Tesli na giełdzie od ponad dwóch lat.

W rozmowie z „New York Times” Elon Musk, prezes Tesli przyznał się do uzależnienia od środków nasennych i ogólnej, nie najlepszej kondycji. Ostatni rok określał jako „koszmarny”, „najtrudniejszy i najbardziej bolesny w karierze”. Kilkakrotnie w trakcie wywiadu rozpłakał się. Musk przyznał, że pracuje ciężko nad wieloma projektami, a sama Tesla ma sporo kłopotów. Na rynku nie ma obiecanej ilości Modelu 3, w prasie co chwilę pojawiają się negatywne komentarze, z którymi Musk nie najlepiej sobie radzi, kurs akcji spada, inwestorzy są niezadowoleni z wyników finansowych.

Musk przyznaje w wywiadzie, że: „Zdarzały się momenty, gdy nie wychodziłem z fabryki przez trzy czy cztery dni. Były dni, kiedy nie wychodziłem w ogóle na zewnątrz. Wszystko to kosztem spędzania czasu z moimi dziećmi i z przyjaciółmi”.

Musk ma sporo na głowie. Prywatnie i w firmie.

Jednak ostatni problem Musk zgotował sobie sam. Tweet z 7 sierpnia o deklaracji wyjścia z giełdy miał znaczące konsekwencje. Trwa dochodzenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, akcjonariusze złożyli pozwy, a zarząd jest bardzo zaniepokojony całą sprawą. W ostatnich tygodniach dało się wyczuć ciągłe rozżalenie Elona Muska – na dziennikarzy, analityków czy nawet akcjonariuszy, którzy mają być nastawieni wyłącznie na zysk.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla: Produkcja Modelu 3 w namiocie

„New York Timesa” podał, że Tesla szuka drugiego prezesa, żeby odciążyć przepracowanego Muska. Sam Musk stwierdził, że nic o tym nie wie. Miliarder jest największym udziałowcem spółki i obecnie kontroluje 20 procent akcji. Prezes Tesli od tygodni prowadzi rozmowy z państwowym funduszem majątkowym Arabii Saudyjskiej. W ten sposób chce sfinansować wykup akcji, na co potrzebne może być nawet 70 mld dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

CBA wybrało się na zakupy. Kupiło 11 egzemplarzy BMW

Państwowe wydatki na nowe samochody nabierają tempa. Po ogłoszeniu przetargu na 308 pojazdów dla ...

Samochód, który polubi Twoja rodzina, czyli zalety rodzinnego kombi

Zastanawiasz się jaki samochód rodzinny wybrać? To wyzwanie godne najlepszego stratega. Trzeba przecież zadowolić ...

Tesla oddaje się w ręce hakerom

Elon Musk chce wykryć słabe strony Tesli Model 3 i wystawia ją na turnieju ...

Staje europejska motoryzacja

Już stoją, albo wstrzymają produkcję w ciągu kilku dni praktycznie wszystkie europejskie fabryki motoryzacyjne. ...

System automatycznego hamowania montowany seryjnie od 2022 roku

System automatycznego hamowania można coraz częściej spotkać w nowych modelach aut. Wszystko wskazuje na ...

Audi R8: Jeszcze więcej mocy

Nieco zapomniane Audi R8 zostało zmodernizowane. Zmodyfikowano zawieszenie, dodano nieco mocy i nową nazwę. ...