Import aut nadal rośnie. W ciągu dziesięciu miesięcy sprowadziliśmy 791 tysięcy samochodów. Ponad połowa miała więcej niż 10 lat.

To wzrost o 6,8 procent względem roku poprzedniego. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że przez dziesięć miesięcy 2018 roku sprowadzonych zostało nieco ponad 791 tysięcy aut. W samym tylko październiku do Polski wwiezionych zostało blisko 90 tysięcy samochodów (plus 9 procent względem 2017 roku). Był to póki co rekordowy miesiąc jeśli chodzi o rejestracje sprowadzonych aut. W dwanaście miesięcy roku 2017 do Polski importowano ponad 869 tysięcy samochodów.

Marką numer jeden wśród importowanych aut jest Volkswagen (94,5 tys. sztuk), na drugim miejscu uplasował się Opel (86,7 tys. egzemplarzy), trzecie miejsce zajmuje Audi (70 tys. samochodów). Na kolejnych miejscach znajduje się Ford (65,8 tys.) i BMW (49,1 tys.). Każda z wymienionych marek została sprowadzona w większej ilości niż w ubiegłym roku. Z pierwszej piątki największy skok zrobił Ford – plus niemal 8000 egzemplarzy.

Utrzymuje się trend sprowadzania starszych samochodów. 54,6 procent zarejestrowanych aut ma więcej niż 10 lat. 35,3 procent jest starsze niż cztery lata. Tylko 10,1 procent przypada na samochody w wieku poniżej czterech lat. Rok temu sytuacja wyglądała podobnie – 53,3 procent przypadało na samochody powyżej 10 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Raport Transport & Environment: Trujące diesle masowo jadą nad Wisłę

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ceny | Skoda Fabia: Nieco więcej za więcej

Skoda Fabia, jeden z najważniejszych samochodów na polskim rynku przechodzi modernizację. Wraz z nią ...

BMW i3s: Radość na krótkiej smyczy

Mocniejsze i szybsze, nieco zmodyfikowane w stosunku do „cywilnej” wersji i… wciąż o nie ...

Słoneczny patrol po włosku

Tego lata włoscy Carabinieri wyjadą patrolować plażę w Rimini i Riccione specjalnie przygotowanymi Jeepami ...

Volkswagen szuka fabryk dla elektryków

Volkswagen AG rozważa uruchomienie nowych linii produkcyjnych do budowy samochodów elektrycznych. Jak informuje niemiecki ...

James Bond przesiądzie się do elektrycznego Astona Martina

Jak donosi brytyjska gazeta „Guardian”, agent 007 James Bond w jego kolejnej przygodzie przesiądzie ...

Bugatti Chiron: Nr 100 opuścił fabrykę

Chiron zadebiutował na salonie w Genewie w 2016 roku jako następca modelu Veyron. Ma ...