Trzy nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych wkrótce staną przy sklepach Intermarche w Ostródzie, Grajewie oraz Knurowie.

Wszystkie będą miały po dwa stanowiska, a korzystanie z nich ma być bezpłatne. – Otwieramy te stacje z nadzieją, że w kolejnych latach na naszych drogach będzie coraz więcej samochodów napędzanych energią elektryczną, a dzięki temu poprawi się jakość powietrza – komentuje Armen Papazjan, dyrektor generalny Intermarché.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec z darmowym prądem do aut. Ile wyniosą opłaty?

Dotychczas w całym województwie warmińsko –mMazurskim było tylko pięć takich punktów. Dwa w Ełku, dwa w Mrągowie i jeden tuż pod Olsztynem. Trzy z nich były zresztą przystosowane tylko do powolnego ładowania 230 V. Dwa kolejne stawiane przez Intermarche znacznie więc poprawią sytuację w tym regionie. Inaczej ma się rzecz z trzecim planowanym punktem. Śląskie to jedno z lepiej „zelektryfikowanych” miejsc w kraju, z 28 działającymi punktami. To sporo, bo w całej Polsce takich gniazdek wszystkich typów jest ok. 300, z czego tylko 150 w standardzie zapewniającym szybkie ładowanie.

123RF

Punkty w Ostródzie i w Grajewie zostaną uruchomione jako pierwsze. Prace nad nimi już się kończą i obecnie jedynie pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego muszą przybić pieczątkę odbioru stacji. W Knurowie jeszcze nie zakończyły się negocjacje z dostawcą energii – spółką Tauron. Tu dokończenie instalacji planowane jest na przełom lipca i sierpnia. Grupa Muszkieterów, w której skład wchodzą supermarkety Intermarche oraz Bricomarché, planuje dalsze inwestycje w elektromobilność. Stąd też podpisanie umowy o współpracy z jednym z największych w Polsce podmiotów zajmujących się stawianiem punktów ładowania  –  Greenway Infrastructure Poland. Firma oszczędnie informuje o swoich planach, ale już wiadomo, że kolejne stacje będą powstawać w pobliżu sklepów, na początku tych położonych przy głównych szlakach komunikacyjnych.

To kolejna sieć handlowa, która buduje ładowarki do samochodów elektrycznych. W ubiegłym roku swoje pierwsze stacje uruchomił Lidl (ma dwie w Warszawie, jedną w Poznaniu i jedną w centrum dystrybucyjnym w Gródkowie, a urządzenia dostarczyła firma ABB.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dworzec w Gdańsku ma być jednym z pierwszych, przed którym zaparkują elektryczne samochody z sieci carsharingowej, nad którą pracuje obecnie PKP

Z pociągu prostu do samochodu na prąd

Wynajem e-aut na minuty, jaki PKP wkrótce zaczną uruchamiać przy dworcach kolejowych, ma zwiększyć ...

Tesla tnie koszty i zamyka firmowe salony

Tesla walczy z kosztami. Amerykański producent samochodów elektrycznych przechodzi całkowicie na sprzedaż internetową. Elon ...

Nowe Porsche 911 Targa. Lato może się rozpocząć

Około sześć lat temu Porsche powróciło w modelu Targa do oryginalnej koncepcji z 1965 ...

Leasing za zero euro w Niemczech. Dzięki dopłatom do elektryków

Matthias Schmidt – analityk motoryzacyjny, udostępnił na Twitterze ofertę niemieckiej strony internetowej LeasingTime.de, w ...

Zarabiasz powyżej 7 tys. zł, częściej płacisz mandat

Polscy kierowcy zarabiający powyżej 7 tys. zł netto najczęściej otrzymują mandaty. Zdecydowanie rzadziej tego ...

Londyńska taksówka elektrycznym dostawczakiem

LEVC – producent słynnych londyńskich taksówek ogłosił, że rusza z pracami nad nowym lekkim ...