Elektryczny Jeep z ręczną skrzynią biegów i niesamowitym przyspieszeniem

Jeep wciąż nie ma w ofercie modelu w pełni elektrycznego. Teraz Amerykanie prezentują jak taki samochód mógłby wyglądać.

Publikacja: 10.04.2022 13:25

Jeep Magnetp

Jeep Magnetp

Foto: mat. prasowe

Po świetnym przyjęciu pierwszego studyjnego konceptu elektrycznego o nazwie Magneto, Jeep prezentuje jego drugą wersję. Podobnie jak jego poprzednik nowy model oparty jest na Wranglerze i będzie świętował swoją premierę podczas tradycyjnego wielkanocnego spotkania fanów "Moab Easter Jeep Safari" na pustyni Mojave. Chociaż zmiany wizualne w porównaniu z poprzednikiem z 2021 roku są niewielkie, Jeep znacznie popracował nad aspektami technicznymi np. prawie podwojono moc do około 625 KM i 1150 Nm momentu obrotowego. Nietypowo dla samochodu elektrycznego zachowano sześciobiegową manualną skrzynię biegów, aby zapewnić kierowcy maksymalną kontrolę nad pojazdem w terenie. Nowy Magneto ma być w stanie rozpędzić się od 0 do 60 mil/h w niesamowitym czasie dwóch sekund. 

Czytaj więcej

Moda na SUV-y wciąż nie przemija

Nie wiadomo, czy i kiedy elektryczny Magneto pojawi się produkcji. Jednak Mark Allen, szef konstruktorów Jeepa podkreśla bardzo pozytywną reakcję fanów na pierwszego Magneto. Oprócz Magneto, na tegorocznym spotkaniu na pustyni Mojave zostaną zaprezentowane również inne wersje koncepcyjne. Wśród nich hybrydy typu plug-in, jak Jeep 41 w wojskowym stylu retro z miękkim dachem w kolorze khaki i kamuflażowym malowaniem. Albo szczególnie terenowy wariant Trailhawk zbudowany na modelu Gran Cherokee 4xe. Będzie też Jeep Bob - połączenie Wranglera i Gladiatora, rodzaj krótkiego pick-upa z klasycznym silnikiem.

Jeep Magneto

Jeep Magneto

mat. prasowe

Jeep 4xe

Jeep 4xe

mat. prasowe

Czytaj więcej

Jeep Grand Cherokee wraca do Europy
Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki