Po dłuższej, siedmioosobowej wersji, teraz swoją premierę świętuje model standardowy Jeepa Grand Cherokee (4,90m długości). To właśnie w takiej konfiguracji ten amerykański SUV powróci do sprzedaży w Europie. Jednak w salonach pojawi się wyłącznie wersja z napędem elektrycznym.

Jeep Grand Cherokee

Hybrydowy napęd plug-in to nowość w Grand Cherokee. Technologia 4xe łączy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litrów z silnikiem elektrycznym i łącznie zapewnia 375 KM mocy. Za magazyn energii służy akumulator o pojemności 17 kWh, a zasięg elektryczny powinien wynosić około 40 km. Amerykańscy klienci będą mogli dodatkowo wybierać spośród dwóch innych, konwencjonalnych silników. Podstawową jednostką jest sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,6 litra i mocy 290 KM. W ofercie jest również ośmiocylindrowy silnik o pojemności 5,7 litra i mocy 357 KM.

Jeep Grand Cherokee

Luksusowy SUV, oparty jest na nowej platformie, ma napęd 4x4, pneumatyczne zawieszenie, które reguluje prześwit. Kierowca ma do wyboru pięć trybów terenowych (auto, sport, rock, śnieg i błoto/piasek). W wersji „Trail Rated” Grand Cherokee ma stalowe płyty zabezpieczające, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi oraz głębokość brodzenia do 61 cm. Auto powinno pojawić się na Starym Kontynencie w 2022 roku.

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee