Koniec Nissana Micra. Japończycy zapowiadają nowe, elektryczne auto miejskie

Nissan zapowiedział wprowadzenie na rynki europejskie nowego miejskiego samochodu elektrycznego. Model zastąpi Nissana Micra i będzie najmniejszym modelem w gamie japońskiego producenta.

Publikacja: 20.02.2022 10:47

Koniec Nissana Micra. Japończycy zapowiadają nowe, elektryczne auto miejskie

Foto: mat. prasowe

Region europejski odgrywa kluczową rolę w planie elektryfikacji, zgodnie z założeniami wizji Nissana – Ambition 2030. W związku z tym, w krótce pojawią się nowe samochody i rozwiązania, w tym elektryczny crossover Ariya oraz technologia o nazwie e‑POWER, która zadebiutuje w Europie w modelach Qashqai i X-Trail. Nowy, w pełni elektryczny miejski samochód ma być uzupełnieniem przyszłej gamy marki. Model, zapowiedziany jako część nowego planu działań „Alians 2030”, został zaprojektowany przez Nissana. Prace konstruktorskie z wykorzystaniem nowej platformy Aliansu oraz produkcja zostały powierzone Renault. Platforma pozwoli zachować odrębną stylistykę modeli różnych marek Renault, Nissan i Mitsubishi.

Czytaj więcej

Nissan Townstar: Polskie ceny nowej generacji kombivana

mat. prasowe

- Nowy model zostanie zaprojektowany przez Nissana, a pracami konstruktorskimi i produkcją zajmie się Renault. Zbudujemy go na nowej, wspólnej platformie, co pozwoli maksymalnie wykorzystać zasoby Aliansu przy jednoczesnym zachowaniu niepowtarzalnego charakteru Nissana – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor ds. operacyjnych Nissana. Przyszły miejski samochód elektryczny został zapowiedziany jako część planu „Alians 2030”, przyjętego wspólnie przez Renault, Nissana i Mitsubishi Motors. Koncentruje się on na samochodach elektrycznych oraz połączonych usługach mobilności. Nowy bezemisyjny pojazd będzie kolejnym modelem Nissana produkowanym przez Renault we Francji, obok Nissana Townstar – lekkiego samochodu dostawczego, który w odmianie elektrycznej będzie następcą modelu e-NV200. Dalsze informacje produktowe, w tym nazwa i szczegóły produktowe, mają zostać ogłoszone przez Nissana bliżej jego premiery.

Czytaj więcej

Crossovery dobrze trzymają wartość rezydualną. Modele Nissana na czele
Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki